Türkiye ile KKTC arasında imzalanan milletlerarası anlaşma Resmi Gazete'de Türkiye ile KKTC arasında imzalanan milletlerarası anlaşma Resmi Gazete'de

Seferlerin başlamasıyla, KKTC ile Türkiye arasındaki deniz yolculuğunun süresi 1.5 saate kadar düşürüldü.
Yücelen Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ANDO ve ANTSO Anamur Deniz Otobüsleri ve Limanı Ortağı Ali Yücelen, Kıbrıs Türk Haber mikrofonlarına konuştu.

“Başlayan seferlerle birlikte KKTC ile Türkiye arasındaki deniz yolculuğu süresi 1.5 saate indi.

 Biz bugün tam 1 saat 40 dakikada buraya vardır. Yıllarca karşıdan karşıya baktık, artık Girnelilerin rahatlıkla Anamur’a gidebilecekleri bir deniz aracı var. Herkesi bekliyoruz. Haftasonu için Kıbrıs’a gelmek isteyenler de bu deniz aracını rahatlıkla kullanabilirler.
Anamur’da yaşayan çok sayıda Kıbrıslı var, aynı şekilde Kıbrıs’ta da Anamurlular bulunuyor. Artık gün içinde bile gidip hasret kaldıkları memleketlerini görebilecekler. Anamur, Antalya ve Alanya gibi birçok yere yakın olduğu için en doğru yer olarak gördük ve seferleri Girne-Anamur olarak belirledik.”

Yücelen Group olarak vakfın kurulum sürecine de değinen Ali Yücelen, şu açıklamalarda bulundu:

"Kıbrıs'a katkı koymaya devam edeceğiz"

“Yücelen Vakfı’nı ilk kurduğumuzda, ülkemizin özellikle eğitim alanında daha nitelikli ve kalifiye insan yetiştirmesi için neler yapabileceğimizi düşündük. Türkiye’de Anamur’da robotik ve yazılım, Ankara’da ise Türkiye’nin ilk tasarım ve teknoloji geliştirme kurslarını başlattık. Çocuklarımızın teknolojiden haberdar olmasını sağladık. Şu anda da Kıbrıs projelerimiz başladı. Girne ve Mağusa’da projelerimiz var ve Kıbrıs’a katkı koymaya devam edeceğiz.”