Disney ve Pixar imzalı Ters Yüz 2, 14 Haziran'da vizyona girdi. Animasyon türündeki filmin, bu yazın en çok kazanan film olacağı düşünülüyor.

2015 yapımı Ters Yüz'ün devamı filminin 150 milyon dolar ile açılış yapması bekleniyor.

Super Mario Bros Movie filmi geçtiğimiz yıl 146,3 milyon dolar hasılatla açılış yapmıştı. Ters Yüz, tüm zamanların en büyük açılışını yapan animasyon filmi olabilir veya ikinci sıraya yerleşebilir.

Geçtiğimiz yazın ve yılın en çok kazanan filmi ise Barbie olmuştu. Animasyon filminin, Barbie'nin rekorunu kırabileceği tahmin ediliyor.

2023 yılının en iyi açılışını yapan film 162 milyon hasılat elde etmişti. Deadline'ın haberine göre, Ters Yüz 2, Barbie'nin rekorunu kıramasa bile film, tüm zamanların yüksek açılışını yapan ikinci animasyon filmi olabilir.

Incredibles 2, 182 milyon dolar ile ilk sırada yer alırken The Super Mario Bros. Movie 146,3 milyon dolar hasılatla ikinci sırada.

Dokuz yıl aradan sonra izleyiciyle buluşan "Inside Out 2"de Riley'nin ergenliğe girişi ve yaşadığı duygu durumlarını ele alınıyor.

14 Haziran'da vizyona giren Ters Yüz 2 filminin bir süre daha vizyonda kalması bekleniyor 14 Haziran'da vizyona giren Ters Yüz 2 filminin bir süre daha vizyonda kalması bekleniyor

Filmin tanıtımı, 24 saat içinde 157 milyon izlenme elde ederek rekor kırmıştı.