Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Biray Hamzaoğulları Kimdir ?

Biray Hamzaoğulları Kimdir ?

1962 yılında Erenköy’de doğdu. İlköğretimini Erenköy’de Yüzbaşı Cengiz Topel İlkokulunda, orta ve lise eğitimini ise Lefkoşa Türk Maarif Kolejinde tamamladı. Askerlik görevinden sonra ailesine ait otobüslerin işletmeciliğini ve şoförlüğünü yaptı. Yenierenköy Türk Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu Üyeliği ile Başkanlık görevini yürüttü. Yenierenköy İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptı. Erenköy Lisesi Onursal Başkanlığı, Mehmetçik Türk Çiftçiler Birliği Spor Kulübünde çeşitli dönemlerde As Başkan ve Basın Sorumlusu olarak çalıştı. 2007-2012 yılları arasında, Erenköy Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptı.

2010 yılında Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler’den, Yenierenköy Belediye başkan adayı olarak yarıştı. 17 Eylül 2012 tarihinden Eylül 2013 yılına kadar Kamu Araçları İşletmeciler Birliği Başkanı görevini yürütmektedir.

28 Temmuz 2013 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler’den İskele Milletvekili seçildi.  Meclis Divan Katibi olarak görev aldı. 7 Ocak 2018 Milletvekilliği Erken Seçimlerinde yeniden CTP İskele Milletvekili seçildi ve yeniden Meclis Divan Katibi görevini yürütür. Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi ile Sayıştay Komitesi üyesi olarak görev aldı.

23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Cumhuriyetçi Türk Partisi İskele Milletvekili seçildi.7 Şubat 2022 tarihinde and içerek göreve başladı.

İngilizce ve Rumca bilir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar