Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

DR. AHMET SAVAŞAN Kimdir ?

DR. AHMET SAVAŞAN Kimdir ?

 

            1 Haziran 1977 yılında yılında Lefkoşa’da doğdu. 1999 yılında Yakın Doğu Üniversitesi’nde (YDÜ) Mühendislik Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Savaşan, aynı üniversitede Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Radyo, Televizyon ve Sinema Anabilim Dalı’nda yüksek lisans ve ardından da Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimini tamamladı.

            Halen Yardımcı Doçent ünvanı ile akademik çalışmalarını sürdüren Savaşan, bu güne kadar 100’den fazla ulusal ve uluslararası kongre, konferans ve toplantı organizasyonunu yönetmiş ve gerçekleştirdiği faaliyetlerden ötürü pek çok ödül aldı.

            Bir çok sosyal sorumluluk projesinde çalışan ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Ahmet Savaşan, Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Genel Sekreterliği, Turizm Araştırma Geliştirme Merkezi Kurucu Başkanlığı, Kıbrıs Türk Hava Yolları Denetim Kurulu Üyeliği, Yakın Doğu Turizm İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Hasta Hizmetleri, Dış İlişkiler Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Ulusal Birlik Partisi, Parti Meclisi ile Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yanı sıra Genel Sekreter Yardımcılığı da yapan Ahmet Savaşan, halen Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Başkan Yardımcısıdır.

            23 Ocak 2022 Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Milletvekili seçildi. 7 Şubat 2022 tarihinde yemin ederek Milletekilliği görevine başladı.

            İngilizce bilir.

            Evli ve bir çocuk babasıdır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar