Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin sanatçı akademisyenleri ve Kıbrıs Modern Sanat Müzesi sanatçılarının özel olarak hazırladığı 50 eser, “Güzel Sanatlar Nisan Sergisi” ile bir araya geliyor. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş tarafından 25 Nisan Perşembe günü saat 16.30’da Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda açılacak sergi ile; resim, heykel, seramik, vitray ve baskı resimden oluşan eserler sanatseverlerle buluşacak.

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nin açılışını yaptığı 458’inci sergisi olma özelliği taşıyan “Güzel Sanatlar Nisan Sergisi”, 15 Mayıs’a kadar ücretsiz olarak ziyarete açık olacak.

Prof. Dr. Erdoğan Ergün: “Bütün sanatseverleri, sergimizin açılışında aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.”

Serginin küratörlüğünü üstlenen Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve GÜNSEL Sanat Müzesi Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Ergün; sanatın, insan ruhunu besleyen, hayal gücünü harekete geçiren büyülü bir yolculuk olduğu ifade ederek “Sanatın evrensel dilini ve gücünü kutlamak adına bir kez daha bir araya geliyoruz” dedi.

Üstel: “Göçmenköy ve Gönyeli’den de istikrara onayı aldık, gücümüzü artırdık” Üstel: “Göçmenköy ve Gönyeli’den de istikrara onayı aldık, gücümüzü artırdık”

Prof. Dr. Erdoğan Ergün, “Sanatın sınırlarını zorlayan ve her biri ayrı bir anlam taşıyan bu eserlerin, zihinlerde yeni ufuklar açmasını ve ruhlarınıza dokunmasını umuyoruz. Bütün sanatseverleri, sergimizin açılışında aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız” ifadelerini kullandı.