1977’den beri girdiği tüm seçimleri kazandı: Muhtar Tahir Sağsöz’ün hedefi görevde 50 yılı tamamlamak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
1977’den beri girdiği tüm seçimleri kazandı: Muhtar Tahir Sağsöz’ün hedefi görevde 50 yılı tamamlamak
Abone ol
Erzurum’un Yakutiye ilçesine bağlı Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi’nin muhtarlığını, 1977’den bu yana girdiği bütün seçimleri kazanan Tahir Sağsöz yapıyor. 72 yaşındaki Sağsöz, 31 Mart’taki muhtarlık seçimini de kazanıp görevde yarım asrı tamamlamayı hedefliyor.

1977 yılından bu yana Yakutiye’ye bağlı Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi’nde muhtar olarak görev yapan Tahir Sağsöz, 31 Mart günü yapılacak yerel seçimleri kazanıp 11’inci kez muhtar olmak istiyor.

1977’den beri girdiği tüm seçimleri kazandı: Muhtar Tahir Sağsöz’ünhedefi görevde 50 yılı tamamlamak - 2

Hedefinin görevinde yarım asrı geçmek olduğunu vurgulayan Sağsöz hizmet etmeyi, mahallenin sorunlarıyla ilgilenmeyi çok sevdiğini söyledi.

1977’den beri girdiği tüm seçimleri kazandı: Muhtar Tahir Sağsöz’ünhedefi görevde 50 yılı tamamlamak - 3

Muhtarlığa başladığı ilk günkü heyecanla çalıştığını ifade eden Sağsöz, “Bugüne kadar belediye başkanı olarak Nihat Kitapçı, Necati Güllülü, Mehmet Ali Ünal, Ersan Gemelmaz, Mahmut Uykusuz, Ahmet Küçükler ve Mehmet Sekmen ile çalıştım. Mahallemizin ismi İstasyon Mahallesi’ydi. Mahalleler birleştikten sonra Ömer Nasuhi Bilmen oldu. Büyük bir alana sahip. 20 bin seçmeni bulunuyor. Görevime yine adayım. Yarım asrı devirmek istiyorum. Seçimde 15 rakibim var. Her şey milletin takdirine kalmış.” diye konuştu.

1977’den beri girdiği tüm seçimleri kazandı: Muhtar Tahir Sağsöz’ünhedefi görevde 50 yılı tamamlamak - 4

Asgari ücret verilmeye başlanmasından sonra muhtarlığın cazip bir hale geldiğini söyleyen Sağsöz, “Eskiden muhtarlık parayla yapılmıyordu. Asgari ücret verilmeye başlanınca aday olan olana. Muhtarlık çok önemli bir görev. Bilgi, beceri ve yetenek ister. Halkla iç içe olacaksın. Seni aileden biri olarak görevler. ‘Ben mührü aldım oldum muhtar’ diyemezsin. Herkesin ölüsüne gideceksin, hastasına gideceksin, düğününe gideceksin. İnsanlarla diyaloğu koparmayacaksın.” dedi.

1977’den beri girdiği tüm seçimleri kazandı: Muhtar Tahir Sağsöz’ünhedefi görevde 50 yılı tamamlamak - 5

POSTER YA DA AFİŞ BASTIRMADI

Seçim çalışmasında rakipleri gibi poster veya afiş bastırmadığını vurgulayan Tahir Sağsöz, “Bu yaştan sonra fotoğraf falan yapıştıracak halim yok. Milletin takdirine kalmış bir şey. Bana yakışmaz. Benim seçim çalışmam, fotoğrafım milletin kalbidir.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Güncel döviz kurlarıÖnceki Haber

Güncel döviz kurları

Uzun süre tok kalmak için sahurda ne yenir, ne içilir? Sahurda tok tutan ve susatmayacak besinlerSonraki Haber

Uzun süre tok kalmak için sahurda ne yen...

Facebook Yorum

Yorum Yazın