Aramızda mı yaşıyorlar?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aramızda mı yaşıyorlar?
Abone ol
İnsan kılığına giren uzaylılar ve yeraltında yaşayan gelişmiş sürüngen ırkı, bilim dünyasında yeni bir tartışma başlattı. Harvard Üniversitesi'nin İnsan Gelişimi Programı ve Montana Teknoloji Üniversitesi'nden araştırmacıların hazırladığı ve henüz hakem değerlendirmesinden geçmemiş yeni çalışma, UFO'larla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya koyuyor.

Dünyanın önde gelen üniversitelerinden Harvard ve Montana Teknoloji üniversitelerinden araştırmacılar yeni makalelerinde Dünya'da gizlenmiş zeki varlıklardan oluştuğu iddia edilen "kripto uzaylı" iddialarını ele aldı.

 

DÜNYADA SAKLANAN GİZLİ FARLIKLAR

IFL Science popüler bilim portalı, Harvard Üniversitesi’nden Tim Lomas ve Brendan Case ile Montana Teknoloji Üniversitesi’nden M. Paul Masters tarafından kaleme alınan ve 4 Haziran’da ResearchGate’e yüklenen "kripto-uzaylılar hipotezi" başlıklı makaleyi inceledi.

 

Makalede "kripto uzaylılar" olarak adlandırılan, Dünya'da (örneğin yeraltında) veya yakın çevresinde (örneğin Ay'da) gizlenmiş zeki varlıklar olduğu ve bu gizli uzaylıların, tanımlanamayan hava olayları (UAP) ve tanımlanamayan uçan nesnelerden (UFO) sorumlu olabileceğini iddia ediliyor.

 

Araştırmacılar, kripto uzaylı olarak adlandırdıkları bu farklı türün, UFO pilotları olabileceğini düşünüyor. Ayrıca bu türün, uzun zaman önce büyük ölçüde yok olduğunu ancak kalıntı halinde var olmaya devam eden, teknolojik olarak gelişmiş eski bir insan uygarlığının bir parçası olabileceğini de düşünüyor.

 

SOMUT OLMAYAN BULGULAR

Bu iddialara yönelik somut bulgular olmamakla birlikte, hipotezin senaryo düzeyinde olduğu belirtiliyor. Bilim kurgu filmlerini andıran bu senaryo, her ne kadar heyecan verici olsa da maddi kanıtlardan yoksun olması sebebiyle bilimsel bir araştırmadan çok bir efsaneyi anımsatıyor.

 

SÜPER İNSAN FİKRİ

Süper insan fikri ilk kez, Albert Einstein'ın eski asistanı Dr. Shirley Wright tarafından ortaya atıldı. Dr. Wright, 1947'deki Roswell UFO kazasını incelemeye davet edildiklerini iddia etmiş ve 1993 yılında bu kazadaki pilotların "gelişmiş bir insan formu" olduğunu söylemişti. Ancak bu iddia hiçbir zaman kanıtlanamadı.

 

OKYANUS VE DAĞLARDA GİZLENEN UZAYLILAR

Kripto uzaylı türlerinin, uçaklarını dağların altında saklayan son derece gelişmiş insan dışı primatlar veya sürüngenler olabileceği belirtiliyor. Popocatepetl volkanı ve Kaliforniya'daki Mount Shasta gibi UFO gözlem noktaları, bu gizli varlıkların olası yaşam yerleri olarak gösteriliyor. inanılmaz hızlarda seyahat eden Tanımlanamayan Sualtı Nesneleri (USO'lar), bazı kripto dünyadışıların okyanusta yaşıyor olabileceği spekülasyonlarını da körüklüyor. 1987'de bir Yeni Zelanda fırkateyninin yaklaşık 243 metre uzunluğunda ve saatte yaklaşık 4,800 kilometre hızla seyahat eden bir USO tarafından takip edildiği iddia edilmişti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
"Fuji Dağı" manzarasını engellediği gerekçesiyle apartman yıkılacakÖnceki Haber

"Fuji Dağı" manzarasını engellediği gere...

“Moe Açık Hava Sahnesi” Cuma günü açılıyorSonraki Haber

“Moe Açık Hava Sahnesi” Cuma günü açılıy...

Facebook Yorum

Yorum Yazın