Başkan Harmancı: “Ülkede tiyatro oynanıyor' diyenler, bilakis tiyatroya hakaret ediyor”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Harmancı: “Ülkede tiyatro oynanıyor' diyenler, bilakis tiyatroya hakaret ediyor”
Abone ol
Kültür ve sanatın başkenti Lefkoşa'da Lefkoşa Belediye Tiyatrosu her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Tiyatro Günü’nde tiyatro severlerle buluştu.

Kültür ve sanatın başkenti Lefkoşa'da Lefkoşa Belediye Tiyatrosu her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Tiyatro Günü’nde tiyatro severlerle buluştu. 27 Mart'a özel olarak sahnelenen ‘Park’ta Güzel Bir Gün’ oyunu öncesinde Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ve Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Cem Aykut konuşmalar gerçekleştirildi ve LBT'nin Dünya Tiyatro Günü bildirisi okundu. 
Başkan Harmancı: Bu tiyatronun kurucu jenerasyonu çok büyük bedeller ödedi
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, LBT'yi kuran jenerasyonunun büyük bedeller ödediğini ve belediye tiyatorsunun kurup bugünlere getirenler olduğuna dikkat çekerek Işın Cem’i andı, Erol Refikoğlu, Osman Alkaş ve Yaşar Ersoy’un verdikleri mücadeleleri anımsattı.

Şu anda LBT’nin çok değerli bir kadro sahip olduğunu, sadece Lefkoşa değil tüm ülke ve Türkiye'de de büyük beğeni toplamaya devam ettiğini belirten Başkan Harmancı, ülkede yaşanan birçok olumsuzluk karşısında tiyatronun ışığının önemini şu sözlerle açıkladı:
“Ülkede hırsızlık, dolandırıcılık, insan kaçakçılığı yapılıyor. Bunların hiçbiri tiyatroda yok, çünkü tiyatro bunlarla yüzleşmek için var. Tiyatro bunları deşifre etmek, toplumları uyandırmak için var. LBT değerlerine sahip çıkarken misyonunu muazzam bir şekilde yerine getiriyor ve getirmeye devam edecektir.” 

“Ülkede tiyatro oynanıyor' diyenler, bilakis tiyatroya hakaret ediyor”
Başkan Harmancı, tiyatronun bugünlerde bazıların mesnetsizce ağzına pelesenk olduğunu belirtirken "Bu ülkede tiyatro oynandığını söyleyerek bilakis tiyatroya hakaret ediyorlar. Özellikle siyasetçilerin bazı zamanlar çok konuşmaması gerekiyor, tiyatroya ilişkin düşünceleri onu yaşayanların söylemesi gerekiyor.” dedi.

Başkan Harmancı’nın konuşmasının ardından Lefkoşa Belediye Tiyatrosu 27 Mart Dünya Tiyatro Günü Bildirisi, genç tiyatro sanatçıları Açelya Bükülmez, Fuat Zorali ve Ekin Karaböcek tarafından okundu.

Konuşmaların ardından İzel Seylani, Aytunç Şabanlı ve Melis Beşe’nin yer aldığı ‘Park’ta Güzel Bir Gün’ oyunu seyirci ile buluştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mevsimlik 125 işçiden oluşacak "yangın hazır kuvvet ekibi" kuruluyorÖnceki Haber

Mevsimlik 125 işçiden oluşacak "yangın h...

“Hayat pahalılığının asgari ücrete otomatik yansıtılmasının önünü açacak yasal düzenlemeye gidilmeli”Sonraki Haber

“Hayat pahalılığının asgari ücrete otoma...

Facebook Yorum

Yorum Yazın