GİKAD, Anıtkabir’i ziyaret etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GİKAD, Anıtkabir’i ziyaret etti
Abone ol

Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD), Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği(KAİSDER)'in davetlisi olarak 100.yıl resepsiyonuna katılmak, Anıtkabir’i ziyaret etmek ve TBMM'nde temaslarda bulunmak  üzere Ankara'ya gitti. 23 Ekim 2023'te farklı sivil toplum örgütlerinden 300'e yakın kadın ile Cumhuriyetimizin 100. yılında coşkuyla, gururla  Atamıza saygı yürüyüşünü gerçekleştirdi. Ona olan minnetimizi huzurunda bir kez daha iletti.

Anıtkabirde yapılan tören sonrasında, GİKAD Başkanı Dr. İçim Çağıner Kavuklu, anı defterine 100.yıl mesajını yazdı. Millet olarak; bağımsızlığımızın, kadın olarak; özgürlüğümüzün ve hayatın her alanında var olmaya doğru yürüyüşümüzün 100.yılı'nı, Cumhuriyetimizin kuruluşunu coşku ile kutlamak için verilen resepsiyonda, Başkan Kavuklu, 100.yıl ödüllerinden birine layık görüldü. Topluma ve kadına katkılarından dolayı kendisine teşekkür edildi. Ülkemiz adına Sn. Kavuklu ve ekibiyle gurur duyduk. TBMM' ne yapılan ziyaretlerde GİKAD ekibine Kıbrıs Türk Ticaret Odası Ankara Temsilcisi Sn. Burcu Kayan eşlik etti. KKTC Dostluk Grubu Başkan Vekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Sakarya Milletvekili Sn. Çiğdem Erdoğan Atabek heyeti makamında kabul etti.

GİKAD ile Sn. Atabek, derneğin kuruluşundan itibaren, kadınları desteklemek adına birçok projede işbirliği yapmıştır. Özellikle kooperatifler konusunda yapılan kıymetli toplantının ardından çizilen yol haritasında, en kısa sürede Sn. Vekilin KKTC'ne ziyareti beklenmektedir. Şanlıurfa Milletvekili ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Genel Başkan yardımcısı Sn. Cevahir Asuman Yazmacı da TBMM'nde ziyaret edildi. Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu'nun İskenderun Bölgesine yapmış ve göndermiş olduğu 500 yaşam evi ile ilgili Sn. Vekilimiz altyapı çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. Derneğimize ve KKTC'ne her türlü desteği vereceğini ve yapılan işleri gururla izlediğini belirten Sn. Yazmacı kurulan köprülerden memnuniyetini belirtti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akaryakıta zam yokÖnceki Haber

Akaryakıta zam yok

Maliye Bakanı Berova, Ankara’da….Sonraki Haber

Maliye Bakanı Berova, Ankara’da….

Facebook Yorum

Yorum Yazın