İran'dan İsrail'e tehditvari uyarı: Ağır şekilde karşılık veririz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İran'dan İsrail'e tehditvari uyarı: Ağır şekilde karşılık veririz
Abone ol
İran'ın İsrail'e saldırısı sonrası İsral'in 'ağır misilleme' mesajları sonrası İran'dan cevap gecikmedi. İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, geri adım atmayacaklarını belirterek, "İsrail rejiminin İran'ın çıkarlarına yönelik her türlü saldırısına ve eylemine karşı, rejime en sert, beklenmedik ve ağır bir şekilde karşılık veririz" dedi.

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Birleşmiş Milletler'in genel oturumunda, İsrail'in Şam'daki İran Konsolosluğuna yönelik saldırısını ele aldı.

Abdullahiyan, İsrail'in bu hareketiyle uluslararası normları bariz bir şekilde çiğnediğini belirterek, ABD, İngiltere ve Fransa'nın bu konuda sorumsuzca davrandıklarını ve BM'nin saldırıyı kınamakta yetersiz kaldığını ifade etti. Abdullahiyan, "Hiçbir ülke, kendi büyükelçiliklerine yapılan bu türden açık saldırılar karşısında sessiz kalmamalıdır" dedi.

"BİZİM SALDIRIMIZ GEREKLİYDİ" 

İran'ın İsrail saldırıları karşısında bu zamana kadar soğukkanlı kalmaya çalıştığını belirten Abdullahiyan, konsolosluk saldırısının kırmızı çizginin aşıldığını ve Tahran yönetiminin söz konusu saldırı karşısında daha fazla sessiz kalamayacağını belirtti.

Abdullahiyan, "13 Nisan'da gerçekleştirdiğimiz saldırı gerekliydi. Çünkü bu saldırı dışında başka bir seçeneğimiz yoktu. Saldırımız tamamen konsolosluk saldırısına bir misilleme olarak gerçekleştirildi ve hiçbir sivil yerleşim yeri hedef alınmadı. Saldırıda İsrail'in konsolosluk binamızı hedef alan iki önemli askeri tesisi hedef alındı" ifadelerini kullandı. 

İran'dan İsrail'e tehditvari uyarı: Ağır şekilde karşılık veririz  - 1. Resim

TEHDİTVARİ UYARI: AĞIR ŞEKİLDE KARŞILIK VERİRİZ 

Abdullahiyan, İsrail karşısında ülkelerinin çıkarları ve güvenliğini hesap ederek karar aldıklarını ve geri adım atmayacaklarını söyleyerek, "İsrail rejiminin İran'ın çıkarlarına yönelik her türlü saldırısına ve eylemine karşı, rejime en sert, beklenmedik ve ağır bir şekilde karşılık veririz" dedi. 

Abdullahiyan, "Meşru müdafaa hakkımızı kullandık ve saldırımız sona erdi. Şimdi İran'ın ulusal çıkarlarını ve toprağını hedef almama konusunda dikkat etmesi gereken İsrail rejimidir. İran'a karşı böylesi maceralardan uzak durmalıdır. Ülkemizin güvenliği ve çıkarlarının korunmasında şakamız yok" dedi. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Konferans Ligi'nde ilk yarı final biletini Aston Villa aldıÖnceki Haber

Konferans Ligi'nde ilk yarı final bileti...

KKTC Gazete Manşetleri (19 Nisan 2024)Sonraki Haber

KKTC Gazete Manşetleri (19 Nisan 2024)

Facebook Yorum

Yorum Yazın