Kamu-İş Toprak Ürünleri Kurumu’na bağlı tüm şubelerde eyleme gitmeye hazırlanıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kamu-İş Toprak Ürünleri Kurumu’na bağlı tüm şubelerde eyleme gitmeye hazırlanıyor
Abone ol
Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, “Toplu İş Sözleşmesi’nin öngördüğü kuralara uymayan Sayın Bakan, uzlaşı adımı atmazsa Toprak Ürünleri Kurumu’na (TÜK) bağlı tüm şubelerde pazartesi günü tam gün greve gideceğiz” dedi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş’a bugün mesai bitimine kadar süre veren Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu, “Toplu İş Sözleşmesi’nin öngördüğü kuralara uymayan Sayın Bakan, uzlaşı adımı atmazsa Toprak Ürünleri Kurumu’na (TÜK) bağlı tüm şubelerde pazartesi günü tam gün greve gideceğiz” dedi.

Serdaroğlu, yine uzlaşma sağlanamazsa hafta içi her gün değişik eylem modelleriyle emekçinin hakkını arayacaklarını söyledi.

Kamu-İş Başkanı Serdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“TÜK’Ü YAŞATMAK İÇİN NE YAPTINIZ?

Toprak Ürünleri Kurumu’nu hiçe sayan ve burayı bir ticarethane olarak gören Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na dur demenin zamanı geldi de geçiyor bile… Ne yazık bu kurumda emek hiçe sayılıyor.

Toprak Ürünleri Kurumu sürekli zarar ediyor. Bugüne kadar gelmiş geçmiş tüm bakanlara soruyoruz. Toprak Ürünleri Kurumu’nun yaşaması için ne yaptınız? Tek yaptığınız orayı siyaseten ve kişisel egolarınızla yönetmeye çalışıp Toprak Ürünleri Kurumu’nun önünü tıkamak oldu.

TÜK BİR TİCARETHANE DEĞİLDİR

Biz emekçiler olarak Toprak Ürünleri Kurumu’nun yaşaması ve ileri gitmesi için her türlü fedakarlığı gösterdik.

Ancak ne yazık ki siyasiler bu kurumda zihniyetini değiştiremediler. Toprak Ürünleri Kurumu bir ticarethane değildir. Devletin sahiplenmesi gereken bir kurumdur.

Toprak Ürünleri Kurumu’nun kar etmesi beklenemez. Çünkü orası üretimi ve tüketiciyi korumakla, piyasayı düzenlemekle yükümlü bir kurumdur. Bu yüzden devlet tarafından sübvanse edilip yaşatılması lazım.

EMEKÇİLER ARTIK TAVİZ VERMEYECEK

Emekçilerin bugüne kadar gösterdiği tüm fedakarlıklara karşı geldiğimiz noktada artık taviz vermemekte kararlıyız.

Toplu İş Sözleşmesi’nin öngördüğü kurallara uymayan Tarım ve Doğal Kaynakları Bakanı’na bugüne mesai bitimine kadar ek süre veriyoruz.

Bu süreyi değerlendirmezse pazartesi sabahtan itibaren tüm Toprak Ürünleri Kurumu şubelerinden tam gün eyleme gidilecektir.

Yine uzlaşma sağlanamazsa bu eylemimiz değişik eylem modelleriyle hafta içi her gün devam edecektir.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Brent petrolün varil fiyatı 85,27 dolarÖnceki Haber

Brent petrolün varil fiyatı 85,27 dolar

Dünya Tüketiciler Günü Kutlama etkinliği yapılıyorSonraki Haber

Dünya Tüketiciler Günü Kutlama etkinliği...

Facebook Yorum

Yorum Yazın