"Kaza değil adeta ‘işlenen cinayetler’ neticesinde akan kanlar"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Kaza değil adeta ‘işlenen cinayetler’ neticesinde akan kanlar"
Abone ol
Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, trafikte her gün bir acının yaşandığı ifade edildi. Yapılan açıklamada; “Her gün yollarımızda trafikte kaza değil adeta ‘işlenen cinayetler’ neticesinde akan kanlar hiçbir şey yapmayan ilgili bakanlık ve diğer yetkililerin ellerine bulaşmıştır, bu cinayetlerde işbirlikçidirler” denildi.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB) Yönetim Kurulu, Girne’de yaşanan ölümlü trafik kazasının ardından yazılı açıklama yaptı. Birliğin açıklamasında, trafik ve yol güvenliği, ehliyet sınavları, sürüş okulları ile ilgili yıllar önce hazırlanan yasal düzenlemeler ve tüzüklerin 8 yıldır bekletildiği, yasa ve tüzüklerin ivedi bir şekilde hayata geçirilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

"TRAFİKTE ‘İŞLENEN CİNAYETLER’ NETİCESİNDE AKAN KANLAR, HİÇBİR ŞEY YAPMAYAN BAKANLIK VE YETKİLİLERİNİN ELLERİNE BULAŞTI”

“Her gün yollarımızda trafikte kaza değil adeta ‘işlenen cinayetler’ neticesinde akan kanlar, hiçbir şey yapmayan ilgili bakanlık ve diğer yetkililerin ellerine bulaşmıştır, bu cinayetlerde işbirlikçidirler” denilen açıklamada, artan trafik kazalarının sadece trafik güvenliği açısından değil, aynı zamanda bir halk sağlığı sorunu olarak da görüldüğü vurgulandı.

"TRAFİK KAZALARI SADECE TRAFİK GÜVENLİĞİ AÇISINDAN DEĞİL, BİR HALK SAĞLIĞI SORUNU OLARAK DA GÖRÜLMELİ”

KTTB Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Trafik konusunda ülke olarak her gün bir acı yaşıyoruz. Trafik ve yol güvenliği, ehliyet sınavları, sürüş okulları ile ilgili yıllar önce hazırlanan yasal düzenlemeler ve tüzükler 8 yıldır beklemektedir. İvedi olarak bu yasa ve tüzüklerin geçirilmesi gereklidir. Her gün yollarımızda trafikte kaza değil adeta “işlenen cinayetler” neticesinde akan kanlar, hiçbir şey yapmayan ilgili bakanlık ve diğer yetkililerin ellerine bulaşmıştır, bu cinayetlerde işbirlikçidirler.

Kıbrıs’ın kuzeyinde artan trafik kazaları sadece trafik güvenliği açısından değil, aynı zamanda bir halk sağlığı sorunu olarak da görülmelidir. Trafik kazaları sonucu meydana gelen yaralanmalar ve ölümler hem bireylerin hem de toplumun sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu kazalardan kaynaklanan yaralanmaların tedavisi için sağlık kaynaklarının kullanılması ve trafik kazalarının sebep olduğu stres ve travma gibi psikolojik etkiler de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle, trafik güvenliği önlemlerinin alınması sadece trafik kazalarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda toplumun genel sağlığını ve can güvenliğini de olumlu yönde etkiler.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
"Putin, Moskova'daki terör saldırısını Ukrayna'yla ilişkilendirmeye çalışıyor"Önceki Haber

"Putin, Moskova'daki terör saldırısını U...

"Sadece maraz etmekle olmaz, trafik güvenliği devlet politikası haline gelmeli!"Sonraki Haber

"Sadece maraz etmekle olmaz, trafik güve...

Facebook Yorum

Yorum Yazın