Kendisi için her dakika tehlikeli

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kendisi için her dakika tehlikeli
Abone ol
Epilepsi hastası 17 yaşındaki Rabia sır oldu! 'Kendisi için her dakika tehlikeli'

Antalya’da ailesiyle birlikte yaşayan 17 yaşındaki Rabia Oktem, 18 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerinde ailesinden gizli çıktığı aile evine dönüş yapmadı. Annesi Havva Oktem, kızının epilepsi hastası olması nedeniyle daha önce de defalarca evden kaçtığını belirterek kızının sokakta geçirdiği her dakikanın kendisi için tehlike olabileceğini ifade etti.

Muratpaşa ilçesinde aile evinde kalan Rabia Oktem, geçtiğimiz cumartesi günü saat 20.00 sularında evden saklı şekilde çıkış yapıp dönmedi. Bir oda bir salon evde 3 kardeşi ile birlikte yaşayan Rabia Oktem, annesi Havva Oktem mutfakta telefonda konuşurken, kardeşlerine bahçeye çıkıyorum diyerek evi terk etti. Kızının epilepsi hastası olduğunu belirten Havva Oktem, "Öldük meraktan artık, her tarafta aradık bulamadık seni. Neredeysen çık gel" şeklinde kızına seslenerek kızının sokakta bulunduğu her dakikanın kızı ve çevredeki insanlar için tehlikeli olabileceğini söyledi.

"İLAÇLARINI ALMADIĞI SÜRECE TEHLİKELİ"

Anne Havva Oktem, şöyle devam etti: “Benim kızım rahatsız, epilepsi hastası, ilaçlarını almadığı sürece tehlikeli. Şu an da sokakta olduğu her dakika onun hayatıyla oynanıyor. Eğer yanımda tutanlar, görenler, bilenler varsa hayatının en büyük hatasını yapıyor. Epilepsi teşhisi iki sene önce kondu, takıntılı, küçücük bir şeyi kafasına taksa ona doğru gider. İlaç ile normal duruyor, ilaç kullanmadığı sürece şu an da canlı bir bomba gibi geziyor ortada. İlk kaçışı değil, defalarca yaptı. Eğer birinin eline geçmediyse benim kızım 30 kez eve gelirdi. Gezer tozar hiçbir şey yapamazsa aklı başına gelince polise bizi aratır, yine çıkar gelirdi. Muhakkak birisine kayboldum, eve gidemiyorum derdi. Birisinin yanında biri tutuyor kızımı, tutan kişiye söylüyorum 'bıraksın'. 17 yaşında ama akıl yaşı 12, eğer bu şekilde tutup onun hayatını zora sıkarsa biz de onun hayatını bitiririz."

2 SENE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU'NDA KALDI

Kızını 170 santim boyunda kıvırcık saçlı olarak betimleyen Anne Havva Oktem, kızının alnında ben izi, kolunda yarası olduğunu, evden siyah eşofman siyah badi ile çıktığını ifade etti. Doğumundan itibaren kızının bakımını kendisinin üstlendiğini söyleyen Oktem, 2 sene önce epilepsi teşhisi konulmasının ardından, kızını Çocuk Esirgeme Kurumu’na vermek zorunda kaldığını aktardı. Oktem, "Doğduğundan beri benimle, eşimden ayrıldığımda henüz 6 aylıktı. 2 sene önceye kadar benim yanımdaydı, epilepsi teşhisi konana kadar hiçbir sıkıntısı yoktu. Vaktinde eve gelir, izinsiz hiçbir yere çıkmazdı. İki senede allak bullak olduk. En son sürekli kaçması nedeniyle Çocuk Esirgeme Kurumu’na vermek zorunda kaldım, ilaç tedavisi başladı. Tedavisini yaptılar. Yaklaşık 2 sene orada kaldı, 3-4 ay önce yanıma döndü. Sürekli kullanması gereken bir ilaç var, onu kullanmadığı zaman dengeyi bulamıyor. Sabah akşam içmek zorunda. Son günlerde ilacı almak istemiyordu, doktor 'İlacı almayabilir, almadığı zaman hayaller görür, saldırgan olur, tutamazsın' demişti. İlacı içiriyordum, lavaboya gidiyordu, ya çıkartıyordu ya dilinin altında tutuyordu" diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hindistan, fillerin trenler yüzünden ölme tehlikesini yapay zekayla çözdüÖnceki Haber

Hindistan, fillerin trenler yüzünden ölm...

Meclis Genel Kurul toplantısı sona erdi…Sonraki Haber

Meclis Genel Kurul toplantısı sona erdi…

Facebook Yorum

Yorum Yazın