KKTC’ye turlar artırılacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KKTC’ye turlar artırılacak
Abone ol
Diyarbakır’daki Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı’nda bir araya gelen KITSAB ve TÜRSAB yetkilileri Kuzey Kıbrıs turizmini canlandırmayı hedefleyen işbirliği kararları aldı

Türkiye’nin Diyarbakır ilinde bu yıl ikincisi düzenlenen Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı’nda Kuzey Kıbrıs da tanıtıldı. Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) heyeti 23 - 26 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen fuardaki yerini aldı. Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda turizm profesyonellerine Kuzey Kıbrıs da tanıtıldı. 

Ülke turizminde öne çıkan noktaların yanı sıra Kıbrıs Türk mutfağının lezzetlerinin de ziyaretçilere sunulduğu fuara ilgi oldukça fazla oldu. 

Uçak bilet fiyatlarının iyileşmesi için üst düzey temaslar yapılacak 

Diyarbakır’daki fuarda KITSAB heyeti ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) heyetleri bir araya geldi.  Toplantıya KKTC Turizm Bakanlığı yetkilileri de katıldı. 

KITSAB’tan Asbaşkan Oğuz Akançay ve TURSAB’tan Başkan Yardımcısı Davut Günaydın’ın yönettiği toplantında Kuzey Kıbrıs turizmini canlandıracak önemli kararlar alındı. Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımı ve casinolar dışındaki otellerin canlandırılması konusunda çalışmalar yapılması kararlaştırılırken, özellikle kültür, gastronomi, doğa ve maceraya yönelik turların artırılmasına yönelik projelerin üretilmesi kararı verildi. İki örgütün karşılıklı işbirliklerinin devam etmesinin önemine vurgu yapılan toplantıda özellikle ulaşımdaki sıkıntılar da masaya yatırıldı. Bu bağlamda uçak bilet fiyatlarının iyileştirilmesi konusunda üst düzey temasların yapılması için adımların atılacağı kaydedildi. 

ROTA sistemine KITSAB üyeleri de dahil olacak 

Yaklaşık 16 bin üyesi bulunan TÜRSAB’ın uyguladığı ROTA sistemine KITSAB’a üye acentelerin de dahil olması  konusunda prensip kararı üretildi. Bu kararın uygulamaya girmesiyle KITSAB üyesi acenteler 16 bin TURSAB üyesi acente ile karşılıklı satış yapabilecekler. 

ROTA sistemine KITSAB üyelerinin de dahil olabilmelerine yönelik olarak hukuki bir çalışma yapılacak ve çalışmanın tamamlanmasıyla iki örgütün üyeleri karşılıklı satışlar gerçekleştirebilecekler.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KKTC yükseköğretimi Azerbaycan'da tanıtılıyorÖnceki Haber

KKTC yükseköğretimi Azerbaycan'da tanıtı...

Hayvan Üreticileri Birliği'nin Başbakanlık önündeki eylemine bazı sendikalar, partiler ve örgütler de destek veriyorSonraki Haber

Hayvan Üreticileri Birliği'nin Başbakanl...

Facebook Yorum

Yorum Yazın