Mısır Refah Anlaşmalarından çekildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mısır Refah Anlaşmalarından çekildi
Abone ol
İsrail'in Refah'a yönelik operasyon kararının ardından tepkilerin ardı arkası kesilmemişti. Bugün Mısır, Refah Anlaşmalarından çekildiğini bildirdi...

Hamas, İsrail'in, Gazze Şeridi'ndeki saldırılarını genişleterek "soykırım savaşını" sürdürmekte ısrarcı olduğunu belirtti. Hamas'tan, İsrail'in Gazze Şeridi'ne karadan ve havadan saldırılarını genişletmesinin ardından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, İsrail'in, Gazze Şeridi'nin tüm bölgelerinde sivillere saldırılarını artırarak, bombardıman, katliam, tehcir ve altyapıyı yıkma aracılığıyla Filistin halkına karşı "soykırım savaşını" sürdürmekte ısrarcı olduğu belirtildi. Öte yandan Mısır da İsrail ile olan sınır kapısı anlaşmasını bitirdi.

"İsrail'in kadın, çocuk, yaşlı demeden sivillere karşı işlediği suçları tırmandırmasından, siyonist faşizmin suçlarına kılıf sağlayan ABD yönetiminin sorumlu olduğu" ifade edilen açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası toplumdan, saldırılarına son vermesi için İsrail'e baskı yapması ve sivillere acil koruma sağlaması istendi.

Son dakika! Mısır Refah Anlaşmalarından çekildi - 1. Resim

İsrail ordusu, Refah kenti ve Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki birçok bölgedeki Filistinlilerin, belirlenen "güvenli bölgelere" gitmelerini istemesinin ardından Gazze Şeridi'nin tüm kentlerinde eş zamanlı olarak kara ve hava saldırılarını genişletmişti.

Bugün İsrail ordusu, Refah kenti ve Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki birçok bölgede daha Filistinlilerin, belirlenen "güvenli bölgelere" gitmelerini istemişti.

MISIR ANLAŞMAYI BİTİRDİ

İsrail Güvenlik Kabinesinin dün, Gazze'nin güneyinde saldırılardan kaçan yaklaşık 1,5 milyon kişinin sığındığı Refah kentindeki kara saldırılarının alanının genişletilmesine ilişkin kararı onayladığı belirtilmişti. Mısır da bugün İsrail ile Refah Sınır Geçici Anlaşmalarını bitirdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kocaelispor’da Mustafa Gürsel ile yollar ayrıldıÖnceki Haber

Kocaelispor’da Mustafa Gürsel ile yollar...

Damada mezar taşı hediye edildi!Sonraki Haber

Damada mezar taşı hediye edildi!

Facebook Yorum

Yorum Yazın