Saç ekimine gerek kalmadan kelliği bitiriyor! Saç dökülmesine karşı en etkili yöntem, 1 damlası köklere vitamin yüklüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Saç ekimine gerek kalmadan kelliği bitiriyor! Saç dökülmesine karşı en etkili yöntem, 1 damlası köklere vitamin yüklüyor
Abone ol
Sağlıklı, güçlü, canlı ve parlak saçlara sahip olmak herkesin hayâli... Ancak her insan hayatının bir döneminde saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalır. Çünkü saç dökülmesini tetikleyen birçok etken bulunur. Saç dökülmesinin kabusunuz olmaması için doğru uygulamaları ve beslenme yöntemlerini tercih etmeniz gerekir. Özellikle saç bakım yağlarını düzenli kullanarak saç köklerine vitamin depolayabilir ve dökülme sorunu ile mücadele edebilirsiniz.

Saç dökülmesi en sık yaşanan saç sorunlarından biridir. Herkes hayatının belirli bir döneminde saç dökülmesi sorunu ile karşılaşır.

 

Saç dökülmesi aşırı olduğunda kellik gibi sorunlar ortaya çıkar ve dökülen saçların yerine yenileri gelmez.

 

 

Bu durumda saç ekimi gibi yöntemlere başvurmak durumunda kalırsınız. Ancak saçlarınıza doğru bakım yöntemlerin uygulayarak ve günlük alışkanlıklarınıza dikkat ederek saç dökülmesini durdurabilir ve çok ciddi sonuçlar ortaya çıkmadan saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

 

Saçlarınız çeşitli nedenlere bağlı olarak dökülme sorunuyla karşı karşıya kalabilir.

Stres, genetik faktörler, yetersiz beslenme, vitamin ve mineral eksikliği, yanlış saç bakım uygulamaları, boya gibi aşırı kimyasal işlemlere maruz kalmak, saçlara ısı uygulamak saç dökülmesinin en büyük sebepleri olarak kabul edilir.

Günde ortalama 80-100 tel arası saç dökülmesi normal olarak kabul edilir. Bu doğal bir döngüdür.

 

Taramaya bağlı olarak her gün saç kaybı yaşarsınız. Ancak aşırı saç dökülmesini önlemek için mutlaka bir uzmana danışmanız gerekir. Tabi saç dökülmesini durdurmak için uygulanabilen pek çok alternatif yöntem de var

Bazı doğal yağlar güçlü bir vitamin deposudur. Saç bakım rutinine eklendiğinde ve düzenli olarak saç diplerine uygulandığında saç köklerine vitamin depolayarak dökülme sorununu ortadan kaldırır.

 

Saçların güçlü, canlı, sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Saç köklerini beslediği için dökülen saçların yerine yenilerin çıkmasını sağlar. Böylece saç kaybı yaşasanız da yeni saçlarınız çok hızlı bir şekilde çıkar.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURAN BESİNLER 

 

YEŞİL YAPRAKLI SEBZELER : Bol lif kaynağı olan yeşil yapraklı sebzeler saç dökülmesini durdurabilir. Başta ıspanak ve karalahana olmak üzere yeşil yapraklı sebzeler de saç dökülmesine iyi gelen sebzeler arasında yer almaktadır. Yeşil yapraklı sebzeleri düzenli tüketmek kepek oluşumunu da ortadan kaldırır.

ISPANAK: Ispanak bol miktarda C, E ve B vitaminleri, magnezyum, demir ve kalsiyum içerir. Bu nedenle besin değeri yüksektir. Vitamin deposu olan ıspanak saç köklerini güçlendirir ve dökülmeleri durdurur. Ispanak tüketerek halat gibi güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

 

YOĞURT: Yoğurt kalsiyum ve protein bakımından çok zengin bir besindir. Yoğurt, yüksek bir protein kaynağı olmasının yanı sıra B vitamini bakımından da zengindir. Yoğurt vitamin ve mineral deposu olduğu için saçları nemlendirir. Saçlara doğal parlaklık kazandırır.

SAÇ KÖKLERİNİ GÜÇLENDİREN YAĞLAR 

 

ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı güçlü bir E vitamini kaynağıdır. Saç köklerine E vitamini depolayarak saçların hızlı bir şekilde toparlanmasına yardımcı olur. Saç dökülmesini kısa sürede durdurur. Yeni saç oluşumunu destekler.

Zeytinyağı ayrıca saçlar için güçlü bir nem kaynağıdır. Saçları kökten uca nemlendirir. Kırılmalarını ve dökülmelerini engeller.

ÇÖREK OTU YAĞI

ÇÖREK OTU YAĞI 

 

 

Çörek otu yağı yapısında çinko, demir, kalsiyum, selenyum ve magnezyum gibi mineralleri; A, C, B1 ve B6 gibi son derece önemli vitaminleri içeriyor. Çörek otu yağı içeriği sayesinde saçların güçlenmesini sağlıyor.

Dökülmeye iyi gelen yağlar kategorisinde bulunan çörek otu yağı, saç dökülmesini engelliyor. Ayrıca saç diplerinde meydana gelen kuruluk ve pul pul dökülme gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

Düzenli kullanımda saç ömrünü uzatan ve harika bir gürlük sağlayan çörek otu yağı cilt üzerindeki lekelenmelerin de giderilmesine de yardımcı oluyor.

SARIMSAK YAĞI 

 

Sarımsak yağı, vitamin ve mineraller açısından çok zengin doğal yağlar arasında yer alır. Sarımsak yağı zengin içeriği sayesinde saçlarda oluşan kepeği engellemeye, saç derisindeki kuruma ve kaşıntı gibi sorunları çözmeye ve saçı gürleştirmeye yardımcı olur.

Sarımsak yağı saç dökülmesini önler. Yeni saç oluşumuna destek olur. . Bunlarla beraber yıpranmış saçlara da şifa olan sarımsak yağı saçtaki kırılmaları azaltıyor, saçın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlıyor.

MENEKŞE YAĞI

MENEKŞE YAĞI 

 

Menekşe, sadece hoş kokusu ile kendinde hayran bırakan bir bitki değildir. Aynı zamanda pek çok faydası da bulunur. www.posta.com.tr

Menekşe yağı, kurutulmuş menekşe yaprağı ile kurutulmuş menekşeden elde edilir. Menekşe yağı özellikle cansız ve kırılan saçlar üzerinde çok etkilidir. Menekşe yağı, saçları kökten uca besler. Saçların güçlü ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Saç derisindeki kuruluk sorununu giderir. Kepek ve pul pul dökülme sorunlarını engeller. Menekşe yağı dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasına da destek olur. Orijinal olduğundan emin olduğunuz menekşe yağını, saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.

Ortalam olarak menekşe yağını 25-30 dakika saçınızdak bekletin. Daha sonra durulayın. Menekşe yağını saçlarınıza haftada 1-2 kez uygulayarak dökülmeleri durdurabilirsiniz. Menekşe yağını bulmak diğer yağları bulmak kadar kolay değildir. Ancak saçlar için mucizeler yaratır. Menekşe yağı ile her zaman güçlü, parlak ve canlı saçlarınız olabilir.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KKTC’den Güney Kıbrıs’a yapılan satışlar yüzde 5 arttıÖnceki Haber

KKTC’den Güney Kıbrıs’a yapılan satışlar...

Türk bayrağı New York semalarındaSonraki Haber

Türk bayrağı New York semalarında

Facebook Yorum

Yorum Yazın