Serdal Işıktaş 50 bin TL’lik teminata bağlandı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Serdal Işıktaş 50 bin TL’lik teminata bağlandı!
Abone ol
Sahte diploma düzenleme iddiasıyla tutuklanan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Serdal Işıktaş 50 bin TL’lik teminata bağlandı.

Kıbrıs Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde sahte diploma ve yolsuzluk iddiasıyla tutuklanan, Çalışma Bakanlığı eski Müsteşarı, Kooperatif Şirketler Mukayyidi Çelebi Ilık ve üniversitenin rektör yardımcısı Serdal Işıktaş tutuklanmıştı.

Ayrıca soruşturma kapsamında tutuklu bulanan üniversitenin küçük ortağı Serdal Gündüz’ün talimatıyla Serdal Işıktaş’ın Çelebi Ilık’a ait başarısız yüksek lisans notlarında gelişi güzel düzenlemeler yapılmış, Işıktaş yüksek lisans diplomasına ait imzanın kendisine ait olduğunu kabul etmişti.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi'nde, bugün görüşülen davada mahkemeye yeminli şahadet veren KKTC polis müdürlüğü Mali polis biriminde görevli polis memuru Ortunç Özbay mahkemeye olguları aktardı.

“Şu an huzurunuzda bulunan zanlı Serdal Işıktaş, 2022/2023 yılları arasında Güzelyurt’ta, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesinde meydana gelen ‘Şirket Direktörü Tarafından Sirkat, Müstahdem Tarafından Sirkat, Sahte Belge Düzenleme ve Sahte Belgeyi Tedavüle Sürme ve benzeri suçlar’ ile ilgili olarak Mali Suçlarla Mücadele Amirliği tarafında yürütülen geniş çaplı soruşturma kapsamında 6 Şubat 2024 tarihinde Üniversite’nin Uluslararası Ofis Sorumlusu Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterken tespit edilip tutuklandı.

Mesele ile ilgili olarak 07 Şubat 2024 tarihinde,  Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi direktörü, küçük hissedarı Üniversite Genel Sekreteri olan şahıs tespit edilip tutuklandı.

Mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturma neticesinde bir şahıs adına yapılan, psikoloji bölümü lisans,  işletme yönetimi yüksek lisans diplomasının not girişlerinin ilgili bölüm hocaları tarafından yapılmadığı ve Üniversite Genel Sekreterinin talimatı ile konu şahsın 21 Şubat 2022 tarihinde psikoloji bölümü öğrenci kaydı yapıldığı, aynı gün ilgili bölüm geçerli not girişlerinin yapıldığı ve aynı günde mezuniyet diploması hazırlandığı, 17 Kasım 2022 tarihinde konu şahsın işletme yönetimi yüksek lisans öğrenci kaydı yapıldığı, 19 Haziran 2023 tarihinde bölüm ile ilgili geçerli not girişlerinin yapıldığı ve aynı tarihte yüksek lisans diplomasının hazırlandığı tespit edildi.

Konu zanlı aleyhindeki tahkikatımız tamamlanmış olup muhterem mahkemenin uygun göreceği teminatla davalarının görüşüleceği güne kadar serbest bırakılması uygun olacaktır.”

Yargıç Gülay Süleymanoğlu Uğur, zanlı aleyhine 50 bin TL nakdi teminat, 500 bin TL şahsi kefalet senedi ve 2 KKTC vatandaşı kefili ile birlikte tüm seyahat belgelerine el koyarak haftada bir ispatı vücut yapmasını emir verdi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gözyaşları ve teri acı vermeye başlayan genç kız hastaneye gidince kendine alerjisi olduğunu anladıÖnceki Haber

Gözyaşları ve teri acı vermeye başlayan...

KKTC’de Fenerbahçe Coşkusu YaşanacakSonraki Haber

KKTC’de Fenerbahçe Coşkusu Yaşanacak

Facebook Yorum

Yorum Yazın