"Yılın En İyileri” ödüllerini aldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Yılın En İyileri” ödüllerini aldı
Abone ol

Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen “14. Yılın En İyileri Ödül Töreni” nde başarılı isimler ödüllendirildi. Wow İstanbul Hotel’de düzenlenen geceye tiyatro, sinema, TV, müzik, spor ve iş dünyasından pek çok önemli isim katıldılar. Ülkemizi yasa boğan şehitlerimiz nedeniyle müzik ve sahne şovlarının iptal edilerek sade bir tören havasında geçen gecede ödül alan pek çok ünlü isim ödüllerini şehitlere ve şehit ailelerine ithaf ettiler.
Engelsiz Yaşam Vakfı’nın her yıl düzenlediği ve geleneksel hale gelen “Engelsiz Yaşam Vakfı Yılın En İyileri” ödül töreni bu yıl 14. kez düzenlendi. Yeşilköy’deki Wow İstanbul Hotel Safir Salonu’nda düzenlenen geceye Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın yanı sıra çok sayıda ünlü isim katıldı.
Tayyar Işıksaçan’nın sunuculuğunu, 6. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması’nda üçüncü Seçilen Ela Yılmaz’ın ise kırmızı halı röportajlarını yaptığı törende tiyatro, sinema, TV, müzik, spor ve iş dünyasından başarılı isim ve yapımlar ödüllendirildi. Gecenin açılışında bir konuşma yapan Engelsiz Yaşam Vakfı başkanı Atilla Kaplakarslan “Biz vakıf olarak önünde engel olan her canlının yanındayız. Bugüne kadar pek çok engeli ortadan kaldırdık, kaldırmaya da devam ediyoruz. Bu yolda bize destek olan herkese özelliklede sanatçılarımıza teşekkür ederim” dedi.

 Onur ödülleri sahiplerini buldu…
Bu yıl geleneksel ödüllerden olan “Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülleri” ni Coşkun Sabah, Haldun Dormen, Yasemin Yalçın, psikiyatrist Prof.Dr. Arif Verimli, Moğollar ve Levent Özdilek aldılar. Vakıf Özel Ödüllerine ise Avrupa şampiyonu Down Sendromlular Futsal Takımı, Atatürk videosu ile haber spikeri Ece Üner, Engelsiz Yaşam Vakfı Şeref Üyesi iş insanı Menekşe Kankavi ile Yılın En Hayırsever ve En İyi Türk Sanat Müziği sanatçısı Yılmaz Morgül layık görüldüler.

 Vakıf yararına açık arttırma yapıldı…

Engelli bireylerin sorunlarını çözmek için Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından gecede bir de açık arttırma düzenlendi. Ünlü Time dergisinin Atatürk’ü kapak yaptığı sayısının gümüş işlemeli tasarımının yer aldığı Atatürk Tablosu’nu açık arttırma sonunda Atatürk’e hayranlığı ile tanınan iş insanı Menekşe Kankavi 150 bin liraya satın aldı. Kankavi, daha sonra tabloyu haber spikeri Ece Üner’e hediye etti. Ece Üner kendisine hediye edilen Atatürk Tablosu’nu göz yaşları içinde teslim aldı. İkinci açık arttırmada ise Mina Mücevherat tarafından vakfa bağışlanan özel tasarım kolyeyi iş insanı ve Pars Medya yönetim kurulu başkanı olan Kurban Akar 40 bin liraya satın aldı. İş insanı Kurban Akar ayrıca vakıfa yüz bin lira da bağışta bulundu.
Sinan Akçıl’dan üç kız çocuğuna eğitim bursu…
Ödül törenine Almanya’da faaliyet gösteren Engelsiz Yaşam Derneği başkanı Benan Yontar ve dernek üyeleri, Engelsiz Yaşam Vakfı ile birlikte yirmi iki kız öğrenciye karşılıksız burs vereceklerini açıkladılar. Aynı zamanda Engelsiz Yaşam Vakfı’nın Almanya temsilcisi de olan başkan Benan Yontar “Vakfımız ve derneğimiz elele vererek engelli herkes için güzel şeyler yapmak istiyoruz” dedi. Gecede Yılın En İyi Pop Müzik Erkek Sanatçısı ödülü alan Sinan Akçıl’da üç kız çocuğuna eğitim bursu vereceğini açıkladı. Böylece eğitim bursu alacak kız çocuğu sayısı da yirmi beşe yükseldi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Beceriksizliğiniz yüzünden en pahalı ülke oldukÖnceki Haber

Beceriksizliğiniz yüzünden en pahalı ülk...

Irkçı APOEL’in Türk düşmanlığı sahaya yansıdıSonraki Haber

Irkçı APOEL’in Türk düşmanlığı sahaya ya...

Facebook Yorum

Yorum Yazın