YKP Gazze Şeridi'nde yaşanan olayları değerlendirdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YKP Gazze Şeridi'nde yaşanan olayları değerlendirdi
Abone ol
Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) son dönemde Gazze Şeridi’nde yaşanan olayları değerlendirdi. 

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) son dönemde Gazze Şeridi’nde yaşanan olayları değerlendirdi. 

YKP’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, yarın 18.30’da Eleftheria Meydanında, ‘Barışa Evet, Savaşa Hayır’ sloganıyla düzenlenecek eyleme katılım çağrısında da bulunuldu; yürüyüşe katılacak olanlar yarın 18.00’de Ledra Palace’da buluşup oradan da Elefteria Meydanına gitmeye çağırıldı. 

Açıklamada “Amerika Birleşik Devletleri’nin Ortadoğu’daki müttefiki olan İsrail’in yıllardır Filistin halkına yaptığı saldırılar, en son Hamas saldırısı gerekçesi ile yoğun bir şekilde devam etmektedir. Yüzlerce sivilin öldüğü binlercesinin ise yaralandığı, hastanelerin de hedef alındığı Gazze’deki saldırıların halklar ve insanlık üzerinde yarattığı tahribat kabul edilebilir bir şey değildir” denildi. 

Açıklama şöyle sürdü: 

“İsrail, ABD ve Kıbrıs arasındaki siyasal ilişkiler Gazze’de yaşanan katliamla değerlendirilmeli; Kıbrıs’taki halklar, ABD’nin ve müttefiklerinin çıkarları temelinde bölgenin yeniden tasarlanmasına karşı çıkmalıdır. 

Yeni Kıbrıs Partisi, yıllardır silahların, savaşların, militarizmin insanları katletmekten başka bir işe yaramadığını savunurken, askersizleştirme ve silahsızlandırılmanın kendi coğrafyamız için önemini vurgularken aynı şekilde Gazze’de yaşanan cinayetlerin son bulmasının da acil bir ihtiyaç olduğunun altını çizmektedir. YKP, İsrail ordusunun Gazze’den hemen çekilmesi, bombardımanın derhal durdurulması, cinayetlerin son bulması için Birleşmiş Milletlere çağrıda bulunarak İsrail ve ABD üzerindeki uluslararası baskının artmasını talep etmektedir. 

YKP, savaşsız, silahsız bir dünya için, Filistin halkına özgürlük talebinin altını bir kez daha çizer… YKP, Kıbrıs Barış Konseyi’nin yarın, 20 Ekim’de saat 18.30’da Eleftheria meydanında, ‘Barışa Evet, Savaşa Hayır’ sloganıyla düzenleyeceği eyleme barış yanlısı herkesin katılması çağrısı yapar." 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tansel Fikri, Semerkant’taki TDT Aksakallar Konseyi Toplantısında KKTC’yi temsil ettiÖnceki Haber

Tansel Fikri, Semerkant’taki TDT Aksakal...

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, VI. Uluslararası KAYES Kongresi’nin açılışına katıldıSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, VI. Uluslarar...

Facebook Yorum

Yorum Yazın