Kıbrıs kültürünün motifleri ve kumaşlarının birleştirilip “Anne ve Ninelerimize Saygı’ sloganıyla yola çıkılarak tasarlanan birbirinden anlamlı parçalar izleyenlerin beğenisine sunuldu.

 

‘Anka II’ defilesinin koleksiyonu ise Gencay Eroğlu ve Adem Öksüzoğlu tarafından hazırlandı.

 

Defile, Akademi Sanat Derneği bünyesinde bulunan halk dansları gruplarından 14 kişi ve Günkut Ajans’a bağlı 10 manken ile gerçekleştirildi.

 

Defile öncesinde Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Akademi Sanat Derneği Başkanı Gencay Eroğlu birer konuşma gerçekleştirdiler.Yoğun ilginin olduğu gecede katkı koyan Başta TİKA Lefkoşa ofisi program ofisi koordinatörü sn Pınar Özcan Küçükçavuşa

Teşekkür plaketi verildi.

LEFKE TÜRK SPOR KULÜBÜ ADNAN DOĞRUYOL İLE DEVAM EDİYOR... LEFKE TÜRK SPOR KULÜBÜ ADNAN DOĞRUYOL İLE DEVAM EDİYOR...

Geceye katılan Dünyaca ünlü modacı sn Yıldırım Mayruk’a katılımlarından dolayı teşekkür plaketi verilirken,ZAYDER,Tmedya,şaşa acsesuaris,Günkut ajans,Şifa Tülük ayakkabı yetkililerine de yardımlarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

 

 

Akademi Sanat Derneği ilk defilesini; kaybolan kültürümüzün yaşatılması adına eski yorganlar, dokuma çarşaflar, danteller, çangarlar ve kunduralar sergisi yanı sıra dantel, koza işi, lapta işi, lefkara, işlemeleriyle oluşan ve AS By Akademi adı altında gerçekleştirdi. Anka I, eski dokuma çarşaflar yemeni ve oyalarının birleşimiyle oluşan koleksiyon KKTC güzellik yarışmasında Miss ve Bay Kuzey Kıbrıs adaylarına giydirilmişti.

Geceye Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi,Milletvekilleri Resmiye Eroğlu Canaltay,İzlem Gürçağ,Teberrüken Uluçay ve eşi,çok sayıda davetli katıldı.