Kardeş Takımı 2, 10 Ocak 2025'te vizyona girecek Kardeş Takımı 2, 10 Ocak 2025'te vizyona girecek

Lapta Alsancak Çamlıbel Belediye Başkan Fırat Ataser, Lapta’nın Kıbrıs Türk Turizminin başladığı bölge olduğunu anımsatarak,bu yıl 12’incisi gerçekleşecek festivalle, bölgeyi, doğal , kültürel tarihi zenginlikleri ve üretimiyle bütünlüklü bir şekilde tanıtarak yeniden turizmde cazibe merkezi haline getirmek amacıyla düzenlediklerini söyledi.
Lapta’nın, tarihi, doğal, kültürel zenginlikleri denizi yeşili ve üretimleriyle, birçok değere sahip olduğunu belirten Ataser, amaçlarını bölgeyi tüm bu değerleriyle vatandaşlara , turistlere ve dünyaya tanıtmak olduğunuvurguladı.
Lapta’nın tüm bu zenginlikleriyle , çok farklı bir dokuya sahip olduğunu ifade eden Ataser, bölgenin ülke turizminin ana damarı olduğunu söyledi.
Bu zenginlikleri festivallerle gün yüzüne çıkarmak , tanıtmanın beleidyenin en büyük gayesi olduğunu dile getiren Ataser, amaçlarının bölgeyi eskisi gibi turizmde bir cazibe merkezi haline getirmek ve festivlai her geçen yıl daha iyi bir noktaya taşımak olduğunu kaydetti.
Konuşmasının sonunda Festival Turizm komitesi, Belediye İdari personeli,Meclis Üyeleri ve festivalin gerçekleşmesine katkı koyan herkese teşekkür eden Ataser, tüm vatandaşlar 7-8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek festivale davet etti.
Festival 7 Haziran Cuma akşamı 19.00’da kortej yürüyüşü ve festival açılışıyla başlayacak , ardından festival alanında açılış konuşmaları gerçekleşecek.
Festivalin ilk akşamında, Efeler Gösterisi, LED Show, Sultan Durusular ve Orkestrası ile Volkan Örge ve Orkestrasının konserleri yer alacak.
8 Haziran Cumartesi akşamı festival kapsamında, Sihirbaz Magic Show, Karşıyaka Kültür ve Sanat Derneği, LAÇ Belediyesi Tekin Adalı Göksu Derneği Jimnastik Gösterileri, LAÇ Belediyesi Küçükler ve Orta Grup Halk Dansları gösterileri, Karadeniz Kuzeyin Uşakları grubu gösterisi, DİGEM Halk Dansları Gösterisi, LAÇ Belediyesi Büyükler Halk Dansları Gösterisi ile Eril Cambaz ve Bant Konseri yer alacak.
Festival , 9 Haziran Pazar akşamı sanatçı Şirin’in konserinin ardından , 21.45’te gerçekleşecek Türkiye’nin sevilen sanatçılarından Haluk Levent’in konseriyle tamamlanacak.
Organizasyon boyunca festival alanında çocuklar için çeşitli oyun alanları, yiyecek içecek hediyelik eşya ve el sanatlarının satışının yapıldığı standlar bulunacak.
Tüm halkımız davetlidir.