Mecidiyeköy metro istasyonunda dün öğle saatlerinde kimlik kontrolü yapan polis ekibi, Kenya uyruklu bir kadını durdurdu. Ancak oturma izni biten ve üstünde pasaportu olmayan kadın, polise tartışmaya başladı.

Başıboş köpek düzenlemesi bugün komisyonda görüşülecek Başıboş köpek düzenlemesi bugün komisyonda görüşülecek

O esnada kadın gözaltına alınmamak için soyunmaya başladı. İç çamaşırıyla kalan kadına, kadın polis memurları üstünü örtmek için battaniye ile müdahale etti.

Oturma izni biten Kenyalı kadın, soyunup polise direndi - 2

Kadın gözaltına alınacağı esnada metro istasyonundaki iki kişi, o anları kayıt altına almaya başladı. Polise hakaretlerde bulunan iki şahıs, uyarılara rağmen izinsiz olarak kayıt almaya devam edince polis tarafından gözaltına alındı.

Oturma izni biten Kenyalı kadın, soyunup polise direndi - 3

Pasaportu olmayan ve oturma izni biten kadın, emniyette ifadesinin alınması ve adli işlemlerinin yapılması sonrasında sınır dışı işlemlerinin tamamlanması için geri gönderme merkezine gönderildi.

Oturma izni biten Kenyalı kadın, soyunup polise direndi - 4

Kadın ayrıca kendisini izinsiz kayıt altına alan iki kişiden de şikayetçi oldu. Gözaltına alınan zanlıların, çeşitli suçlardan 12 adet kaydı olduğu da ortaya çıktı. Şahısların adliyeye sevk edileceği öğrenildi.