Birçok kişi için sineklerin ortaya çıkmasıyla beraber, Nisan'dan Eylül ayına kadar oldukça rahatsız edici hale gelebiliyor. Üstelik sinek ilaçları, sineklikler ve çeşitli koruyucu önlemler yaygın olarak kullanılsa da, çoğunlukla arzu edilen netice alınmıyor ve sineklerin neden olduğu rahatsızlığı engellemekte yetersiz kalıyorlar. Sivrisineklerle mücadele edebilmek adına en bilindik ve tesirli yöntem, sinek ilaçları kullanmaktır.

Fakat, söz konusu ürünler çoğunlukla kimyasal içerikli olup marketlerde ve eczanelerde kolayca bulunabilirler. Bununla beraber, söz konusu teknik sivrisinekleri görür görmez tesirli olmakla birlikte, geleceklerini engellemek için çeşitli yaklaşımlara ihtiyaç duyabilir. Mesela, sivrisinek kovucu ürünlerin uygulanması, sivrisineklerle başa çıkmak adına sıkça tercih edilen bir tekniktir. Elektrikli sinek öldürücüler gibi ürünler de sivrisineklerden korunma sağlayabilir. Söz konusu teknikler çoğunlukla sivrisinekleri yok etmek yerine onların içeri girmesini önlemeye veya uzaklaştırmaya fokuslanmaktadır.

SİVİRSİNEKLERLE BAŞ ETMENİN DOĞAL YOLLARI


Halktv.com.tr'de sitesinde paylaşılan haberde; sivrisineklerden kurtulmanın yolları teker teker açıklandı:

Dinçyürek: “Dr. Ali Çaygür’ün vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım" Dinçyürek: “Dr. Ali Çaygür’ün vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım"

Odalarda veya pencere kenarlarında lavanta, adaçayı, limon, karanfil kokuları bulundurabilir; soğan ve sarımsak kullanabilirsiniz.

Açık renk kıyafetleri koyu renkler kadar tercih etmedikleri için daha açık renklerde giyinebilirsiniz.

B ve C vitamini içerdiği için terlemeyi önleyen besinler tüketebilirsiniz.

Sirkenin güçlü kokusundan faydalanabilir, camların önüne sirke koyabilirsiniz.

Reyhan ve fesleğen bitkilerini başucunuza yerleştirebilirsiniz.

  1. Ter ve ayak kokusuna geldikleri için sık sık duş almanız önerilir.