Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında mesaj yayımladı.

Doğal kaynakların verimli bir şekilde kullanılarak, gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir çevre bırakma çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Çavuş, şöyle devam etti:

Cortado Sertbay Satranç Akademisi, Türkiye Kulüpler Şampiyonası'nda KKTC’yi temsil edecek Cortado Sertbay Satranç Akademisi, Türkiye Kulüpler Şampiyonası'nda KKTC’yi temsil edecek

“Dünya Çevre Günü, doğanın bizlere sunduğu değerleri hatırlamak, doğal kaynaklarımızı korumak ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırakma taahhüdümüzü pekiştirmek için bir fırsattır. Ülkemiz, doğal güzellikleri ve zengin biyoçeşitliliğiyle büyük bir hazineye sahiptir ve bu değerleri korumak hepimizin sorumluluğudur.

Tarım Bakanlığı olarak, çevremizi korumak ve sürdürülebilir tarım uygulamalarını teşvik etmek için kararlıyız. Doğal kaynaklarımızı verimli bir şekilde kullanarak gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir çevre bırakma taahhüdümüzü sürdürüyoruz.

Dünya Çevre Günü’nü kutlarken, doğaya olan sevgimizi ve sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlayalım. Hep birlikte, daha temiz, daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir dünya için çalışmaya devam edelim.”