Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, göreve geldikleri ilk günden itibaren sağlık alanında insan kaynakları, eğitim ve teknolojiye büyük önem verdiklerini ve bu yönde tüm bölümlere yatırım yaptıklarını belirtti.

 

Dinçyürek, son yapılan  operasyonda, cerrahi ve cerrahi dışı tüm tedavi yöntemlerinin sonuç vermediği durumlarda kullanılan ağrı pili ile hastanın ağrılarından kurtulmasının hem hastalar hem de kendileri için sevindirici bir gelişme olduğunu kaydetti.

 

Uygulanan yöntemin ağrı çeken birçok hasta için alternatif bir tedavi yöntemi olduğunu vurgulayan Dinçyürek, ayrıca bu tür cerrahi müdahalelerin Türkiye dahil olmak üzere yalnızca belirli merkezlerde yapılabildiğini, ülkede ise yavaş yavaş rutin hale gelecek olmasının önemli olduğunu ifade etti.

 

Özersay'dan UBP kurultayına ilişkin açıklama Özersay'dan UBP kurultayına ilişkin açıklama

Hekimlerle birlikte yeniliklere ve teknolojilere hazır olduklarını, bu yenilikleri uygulamak için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Dinçyürek, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde emeği geçen Dr. Çağın Ozankaya ve tüm ekibe teşekkür etti.

 

Operasyonu gerçekleştiren Nalbantoğlu Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Çağın Ozankaya da, ağrı pilinin doğru hastalarda kullanıldığında yüksek başarı oranına sahip bir ağrı yönetimi cerrahisi olduğunu belirtti.

 

Bu yöntemin, ağrının beyindeki ağrı merkezine ulaşmadan önüne geçmeyi hedeflediğini ve özellikle omurga kaynaklı problemlerde bel fıtığı, bel kayması ve omurga kırıklarında tüm diğer metotların tüketilmesi halinde devreye girdiğini söyleyen Ozankaya, ağrı pili yöntemiyle hastaların hayatını oldukça sıkıntıya sokan ağrılardan kurtulmanın mümkün olduğunu belirtti.

 

Dr. Ozankaya, Bakan Dinçyürek’in desteğiyle hastaya yeni nesil akıllı pil yerleştirildiğini ve hastanın kronik ağrılarından tamamen kurtulduğunu ifade ederek,  operasyona verdiği destek nedeniyle Dinçyürek’e teşekkür etti.

 

48 yaşındaki erkek hasta da, 15 yıldır bel fıtığı ağrıları çektiğini, dört kez ameliyat olduğunu ve ağrılarının geçmediğini belirterek, ağrı pili takıldıktan sonra sağlığına kavuştuğunu, operasyonu gerçekleştiren Dr. Ozankaya ve ekibine ve Sağlık Bakanlığı’na teşekkür ettiğini kaydetti.