UBP MYK, TBMM'nin kararını selamladı, Meclis'e karar önerisi sunma kararı aldı UBP MYK, TBMM'nin kararını selamladı, Meclis'e karar önerisi sunma kararı aldı

Halkın huzur ve güvenliği için Lefkoşa ile  İskele’de dün akşam gerçekleştirilen asayiş ve trafik denetimleri kapsamında toplam 507 kişi aleyhinde yasal işlem başlatıldı, 7 kişi de tutuklandı.

Denetimler kapsamında; eğlence mekanları, gece kulüpleri, alkollü içki satışı yapılan yerler, kumarhaneler, kahvehaneler, halkın yoğun olarak bulunduğu yerler ve trafikte araçları ile seyir halinde olan sürücüler kontrol edildi.

Asayiş denetimleri kapsamında; kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olduğu halde, kumarhane içerisinde tespit edilen toplam 14 kişi, geçerli alkollü içki satış ruhsatı olmadığı halde, izinsiz olarak alkollü içki tasarruf edip satışa sunduğu tespit edilen 1 kafe işletmecisi ve kullanımlarındaki araçların antrepo izni olmadığı tespit edilen 3 araç sürücüsü aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

Ülkede yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 6 kişi ve trafikte kullanımındaki araçta ve akabinde kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramalarda, toplam 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilen 1 kişi tutuklandı.

Trafik denetimleri kapsamında; toplam 1536 araç sürücüsü kontrol edildi. Çeşitli trafik suçlarından toplam 503 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı, 24 araç ise trafikten men edildi.

Rapor edilen trafik suçları ise; 119’u yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak,  7’si alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 5’i sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 118’si sürüş esnasında cep telefonu kullanmak,  53’ü emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 12’si seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak,  6’sı sigortasız araç kullanmak, 1’i trafik ışıklarına uymamak ve 182’i ise diğer trafik suçlarından oluşuyor.