"İsias katilleri olası kasttan yargılanmalı"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"İsias katilleri olası kasttan yargılanmalı"
Abone ol
Türkiye'de meydana gelen depremde İsias Otel'de hayatını kaybeden Şampiyon Melekler'den İzcan Nurluöz'ün annesi Feriha Yiğittürk, "İsias katillerine kumdan otel yapma izni veren bu sistemde, olası kasttan yargılanmaları gerekirken, 3-5 yılda özgürlüklerine kavuşabilecekleri bir iddianame ortaya çıkarmak vicdani değildir, hukuken de gerçeği yansıtmaz" dedi.

Türkiye'de meydana gelen depremde İsias Otel'de hayatını kaybeden Şampiyon Melekler'den İzcan Nurluöz'ün annesi Feriha Yiğittürk, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Adıyaman Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyle ilgili ifadeler kullanan Yiğittürk, "Susmayacağız, unutturmayacağız" vurgusunu yaptı.

Yiğittürk, "İsias katillerine kumdan otel yapma izni veren bu sistemde, olası kasttan yargılanmaları gerekirken, 3-5 yılda özgürlüklerine kavuşabilecekleri bir iddianame ortaya çıkarmak vicdani değildir, hukuken de gerçeği yansıtmaz" dedi.

Feriha Yiğittürk, açıklamasının tamamında şu ifadeleri kullandı:

"Adalet için mücadele ediyorsak eğer, çocuklarımıza duyduğumuz özlem ve saygıdandır. Çocuklarımız için nefes alıyor, adalet için yaşıyoruz. Her gün, her an, onca yaşanmışlık ve anı yüzümüze çarpıyor, içimizdeki o büyük boşluk daha da genişliyor. Ayaktaysak, dizlerimzde derman varsa, çocuklarımızın yarım kalan hayatlarını, başka çocuklarda yaşatmak içindir. Bir de... Adalet için!

Her sabah, derneğimiz mali olarak daha fazla güçlensin, evlatlarımızın isimleri yaşasın, yeni burslar verelim, başka çocukların geleceğine dokunalım diyorsak, motivasyonumuz ne olabilir? Peki, bize bunları yaşatanlar, 5 yıl sonra elini kolunu sallayarak gezecek öyle mi?

Canlarımızı alanlar, onları hayattan bilerek ve isteyerek koparanlar ne olacak? Uzman kişilerin, "kum dolu kovayı ters çevirmek gibi" dediği İsias cehennemini yaratanlar hesap vermeyecek, öyle mi? Birileri bizim susup oturmamızı bekleyecek, öyle mi?

Susmayacağız. Unutturmayacağız.

Mücadelemiz her platformda devam edecek. İsias katillerine kumdan otel yapma izni veren bu sistemde, olası kasttan yargılanmaları gerekirken, 3-5 yılda özgürlüklerine kavuşabilecekleri bir iddianame ortaya çıkarmak vicdani değildir, hukuken de gerçeği yansıtmaz. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz! Evlatlarımızın gözleri, bizlerin nefesleri enselerinde olacak. Hesap verecekler"


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Usta oyuncu hayatını kaybettiÖnceki Haber

Usta oyuncu hayatını kaybetti

Depremde 72 kişinin hayatını kaybettiği İsias Oteli'nde fazladan kat çıkıldığı belirlendiSonraki Haber

Depremde 72 kişinin hayatını kaybettiği...

Facebook Yorum

Yorum Yazın