Merit Park Hotel’de 100. Yıl Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Merit Park Hotel’de 100. Yıl Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı
Abone ol
Merit Park Hotel’de 100. Yıl Cumhuriyet Bayram kutlamaları, Yamaç paraşütün iniş ve selamlamasıyla birlikte büyük bir coşkuyla başladı. Düzenlenen kortejde kendilerine dağıtılan Türk ve KKTC bayraklarını gururla taşıyan misafirler ve otel çalışanları bayram sevincini doya doya yaşadılar. Kortejin ardından gerçekleşen zeybek gösterisi izleyenleri duygulandırdı. Özellikle minik misafirler yoğun ilgi gösterdi. Türk Bayraklı uçurtmalar uçurularak kutlamalara devam edildi. Aileler çocuklarıyla bol bol fotoğraf çektirirken söylenen marşlarda coşkuyu artırdı.

Merit Park Hotel’de Sn. Reha Arar tarafından açılan “Samsun’dan Sivas’a Sivas’tan Bağımsızlığa, Kurtuluş ve Kuruluş Sergisi” otel misafirlerinin ve ada halkının büyük beğenisini topladı. Anıtkabir arşivinden temin edinilen sergi fotoğrafları görülmeye değerdi. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının istiklal mücadelesinin fotoğraflarının sergilendiği Cumhuriyet sergisinde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hangi çetin mücadeleler ile kurulduğu anlatılıyordu. Bundan tam 100 yıl önce bitap düşmüş halka umut olan yüzyılın lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 29 Ekim 1923’te “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek demokrasiye susamış milleti mesut, muvaffak ve muzaffer etmiştir.

100. Yıl Cumhuriyet sergisinde 2023 yılının en başarılı Türk kadınlarının da fotoğrafları sergilendi. Cumhuriyet kadına armağandır. Cumhuriyet en çok kadına yakışmıştır. Cumhuriyet demek kadın demek çocuk demektir. Cumhuriyet kadın, erkek el ele çalışmak üretmek demektir. Cumhuriyet’in ilanından sonra kadına verilen birçok hak, kadının ayaklarının üzerinde dimdik durması, özgürleşmesi demektir. Sergiyi ziyaret eden misafirler bir yandan Türk kadının başarısıyla gururlanırken diğer yandan Atatürk ve Cumhuriyet Dönemi fotoğraflarıyla da duygulandılar.

Akşam saatlerinde de devam eden kutlamalar, keman ve piyano eşliğinde vals gösterisi, misafirlerin de katılımıyla unutulmaz bir bayram senfonisine dönüştü.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
11 milyon 900 bin TL’yi çalmakla suçlanan Ergin Hergül, teminata bağlandıÖnceki Haber

11 milyon 900 bin TL’yi çalmakla suçlana...

Gazimağusa Belediyesi’nden meme kanseri farkındalık ayına destek etkinliğiSonraki Haber

Gazimağusa Belediyesi’nden meme kanseri...

Facebook Yorum

Yorum Yazın