Topçuköy, Bal Tadında Festivale ev sahipliği yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Topçuköy, Bal Tadında Festivale ev sahipliği yaptı
Abone ol
İskele Belediyesi’ne bağlı, arıcılığın 133 yıllık yapıldığı ve ülkenin bal ihtiyacının yüzde 25’inin karşılandığı Topçuköy, dün (11 Kasım) bal tadında bir festivale ev sahipliği yaptı. 7’den 70’e herkesin çok eğlendiği İskele Belediyesi Topçuköy 2. Bal Festivali’ne gelen binlerce kişi, hem doğal balın hem de arının mucizevi ürünlerinin tadına bakma fırsatu buldu hem birbirinden güzel el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı stantlardan alışveriş yapma imkanı yakaladı. Gün boyu süren festivalde sahne alan Retro Çalgıcıları Çağdaş Aydaş, Yahya, Grup Traffic ve Grup Otantik, festival alanına gelen misafirlerin kulakların pasını silerek unutulmaz bir gün yaşattı.

GÜN BOYU GERÇEKLEŞEN FESTİVALDE 7’DEN 70’E HERKES ÇOK EĞLENDİ

İskele Belediyesi, Topçuköylü Arıcılar’in katkıları Kuzey Kıbrıs Arıcılar Birliği’nin de desteğiyle dün (11 Kasım Cumartesi) Topçuköy 2. Bal Festivalini gerçekleştirdi. 

Ülkenin bal ihtiyacının yüzde 25’inin karşılandığı Topçuköy’de, saat 10’da festival alanındaki buhurdanlığın yakılmasıyla başlayan festivalde arı ve arının mucizevi ürünleri tanıtıldı, farkındalık yaratıldı.

 

SADIKOĞLU: “BÖLGE ARICILIĞININ GELİŞMESİ İÇİN PROJE GELİŞTİRECEĞİZ”
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu festivalin açılışındaki konuşmasında, farkındalık yaratmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bal üretiminde çok uzun bir geçmişi olan Topçuköylü gençlerin bal üretimine göstermiş olduğu ilgi ve çaba sayesinde ülkenin bal ihtiyacının %25’ini karşılar duruma geldiğini belirten Başkan Sadıkoğlu, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen Belediye Personeline, Topçuköy Muhtarı Yusuf Hacıoğlu’na, şu an dernek kurma çabaları içerisinde olan Topçuköylü İsmail Balcı, Arkın Ali Fakiroğlu, Mehmet Balcı, Eren Erdelhan, Derviş Osum ve Ahmet Osum’a, Kıbrıs Türk Arıcılar Birliğine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
İskele Belediyesi olarak her zaman üretenin yanında olmaya devam edeceklerini de vurgulayan Başkan Sadıkoğlu, önümüzdeki günlerde bölge arıcılığının daha da çoğalabilmesi için proje geliştireceklerinin müjdesini de verdi.

 

TOPÇUKÖY, BAL TADINDA FESTİVALE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

İskele Belediyesi Yıldızlar Halk Dansları Topluluğu ile Karadeniz Kültür Derneği Kuzeyin Yıldızları Horon Ekibi’nin de gösteri sunduğu festivalde gün boyunca yerli şarkıcılar da sahne aldı. Gece geç saatlere kadar süren festivalde Retro Çalgıcıları, Çağdaş Aydaş, Yahya, Grup Traffic  ve Grup Otantik, festival alanına gelen misafirlerin kulakların pasını silerek unutulmaz bir gün yaşattı.

Topçuköy’de saat 10.00’da başlayan ve gün boyu devam eden festivalde çocuklar için de çocuk oyun alanı kuruldu. Lezzetli yemeklerin, çeşitli el işlerinin ve tamamen doğal ürünlerin bulunduğu çok sayıdaki stantta arı ve arının yaptığı mucizevi ürünler de halkla buluşturuldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği’nin yeni binası açıldıÖnceki Haber

Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği’nin yeni...

Tedavileri halen sürüyor... Bisiklet kazasında yaralıların ismi açıklandıSonraki Haber

Tedavileri halen sürüyor... Bisiklet kaz...

Facebook Yorum

Yorum Yazın