“Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”
Abone ol
KTTO Başkanı Turgay Deniz: “Başlıca görevimiz, ekonomik ve sosyal gelişmemizi kararlı bir şekilde ilerletmektir.”

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, Cumhuriyetin 40 yılına dair düşüncelerini Kıbrıs Türk Haber için yazdı. İşte iş adamı ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz’in kaleminden Cumhuriyetin 40’ıncı yılı…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40’ncı kuruluş yıldönümü hepimize kutlu olsun.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 40’ıncı yaşını büyük bir gurur ve onurla idrak ederken, geçmişte yaşanan zor günleri asla unutmadan geleceğe güvenle bakarak, büyük fedakarlık ve özverilerle kurulan devletimizi her alanda daha da ileriye götürme azmi ve kararlılığındayız.

Kıbrıslı Türkler, Ada üzerindeki varoluş mücadelesi boyunca en büyük desteği Anavatan Türkiye’den almışlardır. Bugün, bu şartlarda devam ettirmekte olduğumuz mücadelenin destekçisi de yine Anavatan Türkiye’dir.

Çeşitli zorluklarla mücadele ederek kurduğumuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bugün geldiği aşamada önümüzde duran başlıca görev, ekonomik ve sosyal gelişmemizi kararlı bir şekilde ilerletmektir.

KKTC’nin yıllık gayri safi milli hasılası 30 milyar TL seviyelerine ulaşmıştır. Dış ticaretimizde 2 milyar dolar seviyelerinde bir kaynağı çeviriyoruz. Yurt içindeki faaliyetlerimizle birlikte bu kaynak yaklaşık 4 milyar dolara çıkıyor. Amerika’dan Çin’e kadar birçok ülke ile ticaret yapıyor; turist ağırlıyor; öğrenci eğitiyoruz.

Ekonomik gelişmeyi çağdaş yönelimlere uygun bir şekilde sürdürmek, büyümeyi sürdürülebilir hale getirirken sosyal dayanışmaya önem vermek; başta eğitim ve sağlık alanlarında güçlendirerek halkımıza verdiğimiz hizmetleri artırmalıyız.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası ve üyeleri, bugüne kadar sağlanan ekonomik gelişmede ve kalkınmada büyük bir rol oynadıkları gibi, bundan sonraki süreçte de üstlerine düşeni yapma kararlılığındadır.

Devlet gelirlerinin esasını oluşturan vergilerin büyük bir bölümünü temin eden Kıbrıs Türk özel sektörü, yarattığı istihdamla da KKTC’nin varlığının en büyük teminatıdır.

Sağlanan gelişmelere karşın sorunlarımız ve eksiklerimiz de vardır ve olmaya devam edecektir. Bu eksikliklerimizi de birlik ve beraberlik içinde aşacağımıza inancımız tamdır.

KKTC’yi yaşatmak için aynı zamanda ekonomik olarak da güçlenmek ve halkımız için refah üretmek zorunda olduğumuzun bilinciyle çalışmaya devam ediyoruz; devam edeceğiz.

Kıbrıs Türk iş dünyası olarak, üzerimize düşeni yapmaya ve ülkemizi en ileri noktalara ulaştırmaya kararlılığımız hiç değişmeyecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Çocuklarımıza daha müreffeh ve güçlü bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Kıbrıs Türk Halkının bağımsızlığını ve özgürlüğünü kazanması adına mücadele eden Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü, Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş’ı ve canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimizi şükranlarımızı sunarız.

Oluşumunda emeğimiz bulunan, yaşatmak için kararlı olduğumuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40’ncı kuruluş yıldönümü hepimize kutlu olsun.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dünya plastik kirliliğine çözüm arıyorÖnceki Haber

Dünya plastik kirliliğine çözüm arıyor

Dumlupınar İskele’de galip: 0-3Sonraki Haber

Dumlupınar İskele’de galip: 0-3

Facebook Yorum

Yorum Yazın