Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Mehmet Dağman

Mehmet Dağman

Mail: mehmet.dagman@kibristurk.com

6 GÜN

6 GÜN

6 GÜN

Yerel seçimlere 6 gün kala son bir değerlendirme daha genel hatlarıyla yapmakta fayda var diye düşündüm.

Demokrasinin kalesi ve temel taşları hiç kuşku yok ki mahalli seçimlerdir.

Siyasal partilerin de gücü, büyümesi ve halk gözündeki yeri dört yılda bir yapılan bu yerel seçimler ile karşılık bulur.

Buradan partilere çok ciddi mesajlar verilmektedir.

Siyasal vizyonların ve misyonların başarılı bir şekilde tespit ve tayin edilmesinde, genel başarıya ve sonuca etki eden en önemli unsur siyasi kurumların ve bireylerin almış oldukları oy oranlarıdır.

Belediye, bir şehir veya beldenin ortak ve temel ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla eşit ve çağdaş hizmet anlayışı içerisinde icra edilen sosyal görevlerin bütünüdür.

Bu görevleri ifa ederken, yerel organların kendilerini yenileyerek yeni hedefler ve idealler ile ulaşılabilir kişileri ayrıştırmadan, birleştirici bir biçimde, sürdürülebilir bir anlayışla “ben yaparım olur” değil, “BİZ YAPARIZ olur” ilkesi ile hedeflerini ve temel değerlerini belirlemeleri elzemdir.

Bu konuda ne kadar isabetli, ne kadar başarılı olurlar ise belde halkının da o oranda takdirini ve tercihini kazanacaklardır.

Vaatler değil icraatlar ve doğru hizmetler demokrasinin de seçimin de doğru adresi olacaktır.

Belediyecilik artık çöp toplama, su faturası yazma dönemini çoktan aşmıştır.

Evrensel bir anlayışla ve etkin yerel hizmetler ile sosyal belediyecilik prensibi ve insan odaklı geleceği öngörebilen adaylar, halkın da adayı olacaklardır.

Sağlık hizmetleri ve sağlık turizmi eko-agro turizm köyleri ile, halk eğitim merkezleri ile, engelli vatandaşlara engelsiz erişim hizmetleriyle, yürüyüş parkurları ve temiz bir çevre ile aktif yaşamı teşvik eden, doğal yaşam konusunda duyarlı olan, toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan, gençlere fırsat pencereleri açan, katılımcı demokrasiye inanan, altyapı yatırımlarını yapan ve yenileyen, mevcut durumun ötesine geçebilen ekipler, kadrolar ve adaylar şüphesiz seçim zaferini hak edenler olacaktır.

Bu konuda son söz 6 gün kala siz değerli halkımızın olacaktır.

Özelde tüm ilçelerimize, köylerimize, yerleşim birimlerimize, genelde ise ülkemize, milletimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederken, seçim yarışına katılan herkese ve tüm adaylara başarılar dilerim..

En derin sevgi ve saygılarımla…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar