Güney İtalya bazlı ikonik İtalyan modaevi Dolce & Gabbana, özel koleksiyonu Alta Moda/ Kadın ve Alta Sartoria/ Erkek İtalya’nın en gözde adası Sardegna’da görkemli show’larla sundu.

İki yıl önce benim de yazımı geçirdiğim altın kumsalları ve berrak mavi deniziyle cennetten bir köşe olan Sardegna, aynı zamanda dünya jetset’inin de buluşma noktası. Özellikle adanın kuzeyindeki Porto Cervo mega yatların, yüksek moda markalarının ve ultra lüks otel ve restaurantların adresi.

Stefano Dolce ve Domenico Gabbana tarafından hazırlanan Alta Moda 2024 koleksiyonu İtalyan moda mirasını yüceltmeyi amaçlıyor. Dolce & Gabbana’nın klasik çizgisi olan siyah, tül ve dantel de modern dokunuşlarla yeniden yorumlanıyor. 

Alta Moda koleksiyonunda özellikle ince el işçiliği öne çıkan detay. Sardegna’nın folklorik mirasına atıfta bulunan koleksiyonda, zengin kumaşlar ve maxi mücevherler de göze çarpıyor.

Dolce & Gabbaba Alta Moda kadın koleksiyonu Sardegna adasının Antik bölgesi olan Nora’da görkemli bir defileyle gösterildi. Defile Antik dönemin Ana Tanrıçası Tanit’e de bir saygı duruşu niteliğindeydi. Alta Gioilleria ile de koleksiyonun altın ve değerli taşlardan oluşan yüksek mücevheratı sergilendi.