Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Burcu Batur

Burcu Batur

Mail: burcubatur4@gmail.com

77. CANNES FİLM FESTİVALİ

77. CANNES FİLM FESTİVALİ

Güney Fransa’nın en güzel yaz rotalarından Cannes’ta bu yıl 14 - 25 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 77. Cannes Film Festivali yine dünyanın her yerinden gelen aktör ve celebrity’leri kırmızı halıda ağırlıyor.

 

Festivalin açılış ve kapanış seremonilerinin ev sahipliğini bu yıl Fransız aktris Camille Cottin yapıyor.

Cannes Film Festivali süresince 3 adet ‘Honorary Palme d’Or’ ödülü verilecek. Film sektöründeki başarılarından dolayı Onur Altın Palmiye ödülü alacak sanatçılar Meryl Streep, Studio Ghibli ve George Lucas.

 

77. Cannes Film Festivali açılışını Fransız komedi filmi ‘The Second Act’in prömiyeriyle yaptı. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Cannes Film Festivali’nde film ve moda dünyasının en önemli isimleri Haute Couture elbiseleriyle kırmızı halıda. Son zamanlarda event’lerde sıkça karşımıza çıkan dünyaca ünlü modaevlerinin vintage elbiselerini giyme trendi Cannes’a da damgasını vuracağa benziyor. Top model Naomi Campbell 1997 yılında Chanel SS defilesinde taşıdığı siyah transparan Haute Couture elbiseyi, yıllar sonra bu festivalde tekrar giydi ve formunu koruduğunu kanıtladı.

 

Türk sinema sektöründen oyuncu Hande Erçel, Pınar Deniz ve Meryem Uzerli de bu yıl Cannes Film Festivali’ne katılanlardan. Hande Erçel Fransız modaevi Balmain’in Pre-Fall 2023 koleksiyonundan kırmızı maksi kurdele detaylı, Olivier Rousteing imzalı elbisesiyle kırmızı halıda yer aldı.

Lady Diana dahil tarihte pek çok kişiyi ağırlayan ve unutulmaz kırmızı halı anlarına imza atan Cannes Film Festivali 25 Mayıs’a kadar devam edecek.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar