Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Aşk isteyen yok mu?

Aşk isteyen yok mu?

Yeni bir yıla girdik. Her yıl yaptığımız gibi bu yılda vatandaşa yeni yıldan beklentilerini sorduk Kıbrıs Türk Haber olarak. Arkadaşlarımın hazırladığı röportajları izleyince bir durum dikkatimi çekti. Beklentiler eskiden çok büyük olurdu, ev isteyen, para isteyen, aşk isteyen….

Ancak son yıllarda o kadar kötü zamanlar geçirdik ki halkın yeni bir yıldan beklentisi de geçmiş yıllara oranla değişti. Eskiden ev, para isteyenler şimdilerde önce “Sağlık” demeye başladı. Beklentilerde ikinci sırada ise “Huzur” var. Barış isteyenlerde azımsanmayacak kadar çok.

Önceki yıllarda yaptığımız sokak röportajlarında mutlaka “aşk” isteyen, iyi bir “eş” isteyen olurdu. Ne gariptir ki son iki yıldır yaptığımız röportajlarda ne iyi bir eş arayana rastladık nede aşk isteyen bir romantiğe.

Bu durumu elbette sosyologlar değerlendirmeli. Ancak yıllardır toplumu gözlemleyen bir gazeteci olarak elbette bizde birkaç tespit yapabiliriz. Pandemi ile birlikte artık önceliklerimiz değişti. Pandemi sonrası ortaya çıkan gıda ve enerji krizleri dünyayı başka bir yöne doğru sürüklemeye başladı.

Artık cebimizde para bile olsa istediğimiz ürüne ulaşamama durumu var. Sağlığımız çok yerinde olsa bile ansızdan “ani ölüm” ile biranda dünya değiştirebilme durumumuz var.

Bakın Pandemi sonrası ne kadar çok insanımızı “ani ölüm” denilen sebebi ne olduğu bilinmeyen durumlar yüzünden kaybettik.

Yeni yıldan elbette büyük beklentilerimiz var.  Ancak “sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer” misali her geçen yıl bu beklentiler daha da farklılaşmakta ve beklentilerin daha da azalmakta.

İşte bu beklentiler ile birlikte 2024’e girmiş olduk. 2024 yılı bizim için beklentileri yüksek bir yıl olacak. Kıbrıs Türk Medya olarak bu yıl içinde pek çok önemli proje ile karşınızda olacağız.

Malumunuz yeni yılın son günlerinde bünyemize aldığımız Kıbrıs Türk FM’i birkaç hafta içinde yayına sokmayı planlıyoruz. Hemen arkasından Kıbrıs Adasında bir başka ilki gerçekleştirmek için uzun bir yolculuğa çıkacağız sizlerle.

Bu vesile ile herkesin yeni yılını bir kez daha kutluyorum, sizlere ve sevdiklerinize mutlu, huzurlu, sağlıklı ve aşk dolu bir yıl diliyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar