Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Burcu Batur

Burcu Batur

Mail: burcubatur4@gmail.com

AŞK’A DAİR

AŞK’A DAİR

14 Şubat Sevgililer Günü, tüm dünyanın aynı anda Aşk’ı hatırladığı yegane gün… Son birkaç haftadır AVM’ler, mağazalar ve hatta sokaklar; pembe ve kırmızı kalplerle çoktan süslendi bile. O zaman gelin öncelikle bu aşk kokan günün tarihçesine bakalım.

14 Şubat Sevgililer Günü, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanıyor. Valentine isimli din adamına adanan bugün, ‘St.Valentine’s Day’ olarak adlandırılıyor. 

Sevgililer Günü’nün ana rengi elbette ki tutkunun rengi, kırmızı. Kadınlar için bu cesur rengi o akşamki kombinlerinde kullanmak için en ideal gün. Hele ki Sonbahar/ Kış 23/24’ün yükselen trendi kırmızı külotlu çorapları bugün giymenin tam zamanı. Siyah mini bir elbise kombinleyebileceğiniz kırmızı külotlu çoraplarla feminen ve modern bir look yaratabilirsiniz. Kırmızı ve bordo Miu Miu ayakkabılarla bu sezon yükselişe geçen bu trendi de bugün uygulayabilirsiniz. Bu sezonun romantik diğer bir trendi olan saçlardaki siyah ya da kırmızı kurdele tokalarla da daha naif bir hava yaratabilirsiniz. Mob Wife trendinin peluş ya da kürk oversize paltolarıyla da kombininizi tamamlayabilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü için partnerinize seçebileceğiniz hediyelerin başında elbette ki özellikle tutkulu aşkı simgeleyen kırmızı güller ve çikolatalar geliyor. Alacağınız kalpli bir mücevher de bugünü ölümsüzleştirmek için ideal. Üstünde çift olarak resminizin olduğu birçok ev eşyası da anlamlı ve popülerleşen hediyelerden. Fotoğraf baskılı mug’lar, magnet’ler, led lambalar ve yastıklar çok tatlı seçeneklerden. Erkekler için en klasik hediye parfüm olsa da, artık erkeklerin de daha çok takı takmasını göz önüne alarak, deri ya da çelik takılar seçebilirsiniz. Kalem seti ya da kol düğmeleri de partnerinizin hayat boyu saklayabileceği hediyeler.

Bence Sevgililer Günü’nde partnerinize verebileceğiniz en güzel hediye; onu ruhunuzla sevmeniz, yaşayacağınız her tür zorluğa rağmen ondan vazgeçmemeniz, tüketim toplumunun zamane aşklarını da tüketmesine izin vermemeniz ve aşkınızı bir gün değil, her gün onurlandırmanız…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar