Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Bu havayı iyi bilirim

Bu havayı iyi bilirim

25 Aralık Yerel Seçimleri için son haftaya girdik. 18 Belediyenin 10 tanesinde UBP ile CTP arasında bir yarış devam ediyor. 2 Belediye’de seçimler bitti gibi. 5 Belediyede ise UBP ile UBP’li Bağımsız adaylar yarışıyor. Lefkoşa’da UBP ve CTP’den ayrı olarak meclis dışında kalmış TDP şansını arıyor.

Her seçiminin kendi iç dinamiklerinin yanı sıra partilerin ve bölgenin durumu da adayın kendisi kadar önemlidir. Bazı yerlerde parti güçlü olmasa bile aday güçlüdür, seçimi aday sürükler.

Bu seçimlerde pek çok yerde kıran kırana bir mücadele bizi bekliyor olacak. Son oy sayılana kadar bazı yerler gidecek gelecek. Bazı bölgelerdeki yarışı izlemek için kalp hastalığınızın olmaması gerekecek. 

O derece yakın sonuçlara hazırlıklı olun derim.

Yarışın kazananları olacağı gibi kaybedenleri de olacak. Ki bazıları şimdiden belli olmaya başladı bile.

Örneğin Alsancak-Lapta Çamlıbel’de Fuat Namsoy görüldüğü kadar güçlü çıkmayacak. Besim Beyin paralar boşa gidecek yani. Neyse Liberal kafa ile düşünelim, günün sonunda ekonomiye bir katkısı olmuş olacak bizim huysuz ihtiyarın istemeden de olsa.

Gönyeli’de Ahmet Benli döneminin sonuna geldik. Bir hafta sonra Gönyeli’de yeni bir dönem başlayacak. Hüseyin Amcaoğlu yeni bir sayfa açacak Gönyeli’de.

Geçen gece BRT’de ki münazarayı izleyen herkes zaten bu konuda hem fikir oldu. UBP’lisi de CTP’lisi de Benli’nin artık gideceğinden emin.

Lefkoşa’da herkes ters köşe olamaya hazır olsun. Harmancı bu yarışın 3. olarak çıkacak sandıktan.  Sıla veya Sadık Lefkoşa’da yeni başkan. İkili arasındaki oy farkı bu hafta yapacakları ataklarla belli olacak.

Lefkoşa’da “kim birinci olur kim ikinci olur” diye iddiaya girmem. Ama “Lefkoşa’da kim 3. olur” diye bir iddia olsa kesin Harmancı derim. Göreceksiniz…

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi sandıkta UBP’li rakibine “4 kat fark atacağını” söyledi katılığı bir programda. 4 kat fark atsın gelsin bir de bana……

Lefkoşa, Gönyeli, Geçitkale, Erenköy’de değişime hazırlıklı olun. Seçim gecesi canlı yayında olacağız. Bugün ne söylediysek yarın da arkasında duracağız.

Neden mi?

Biz bu havaları çok iyi biliyoruz da ondan….

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar