Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Bu sporcular “Evredo” mu Sayın Sertoğlu?

Bu sporcular “Evredo” mu Sayın Sertoğlu?

Siyasetin dibe vurduğu ülkemizde son olarak sporda dibe vurdu. Öyle ki bir alacak-verecek meselesi yüzünden bir takım ligden atıldı. Şaka değil, gerçek.

Üstelik bu duruma kulüp başkanı dışında ses çıkaran da olmadı. Ülke gençliği, ülke sporu adına alınan bu utanç kararı için olumlu-olumsuz hiçbir siyasetçi yorum yapmaktan kaçındı, kaçınmak zorunda kaldı.

Miracle Değirmenlik Spor Kulübü benim ve pek çoğumuzun çokta merak etmediği ve ilgimizi dahi çekmeyen bir sebepten ötürü ligden atıldı. Basit bir alacak verecek hikayesi.

Miracle Değirmenlik Başkanı Hakan Törehan bu konu ile alakalı basın toplantısı düzenledi ve kimseyi mağdur etmediklerini, spora ve sporcuya yıllar içerisinde yaptıkları yatırımı anlattı geçtiğimiz günlerde.

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ise Cuma günü bir basın toplantısı düzenleyip konuyu kendi açısından anlatacakmış.

Beni ne Törehan’ın açıklamaları nede Sertoğlu’nun yarın söyleyecekleri ilgilendirmiyor açıkçası. Beni o bölgede ki futbol severler ilgilendiriyor. Ekmeğini futboldan kazanan sporcular ilgilendiriyor. Veya spor aşkı ile o takıma destek olan oyuncular ve taraftarlar ilgilendiriyor.

Yazık bu ülke sporuna. Yazık bu türden kararları alanlara. Yazık bu konuda sessiz kalmayı tercih eden siyasetçilerimize.

Miracle Değirmenlik Başkanı Hakan Törehan’ın eşi Ebru Törehan bir ay öncesine kadar bölgede belediye başkan adayıydı. 350 oy ile seçimi kaybetti. Yarış bu, kazanır da kaybeder de. Tıpkı futbol gibi.

Ama o bölgenin seçilmiş belediye başkanı kendi bölgesinin futbol takımının ligden atılması için hiçbir bir kelime etmez. Hiç mi bu konuda bir fikir sahibi olmaz.

Ülkenin her noktasına ayak basan Cumhurbaşkanı neden gidip yöneticilerle sporcularla görüşmez?

Başbakan ve kabinesi bu takıma neden sahip çıkmazlar? Üstelik Törehan ailesi daha düne kadar Başbakanın partisinden adaydı o bölgede.

Ana muhalefetimiz bu konuda ne düşünüyor acaba? Ahmet Hoca kadar gündeme getirmediler koskoca bir takımın ligden atılmasını. Sırf kulüp başkanın eşi rakip partiden aday oldu diye mi susuyorlar acaba? Öyleyse kapatsınlar dükkanı daha iyi.

Her konuda ahkam kesen sivil toplum örgütleri, sendikalar da bu konuda sus pus. Spora ve sporcuya destek olmak görevleri değil miydi bunların?

Aslında memleketin kanser olmuş durumu spora da yansıdı. Konu tamamen gördüğüm kadarı ile siyasi.Miracle Değirmenlik’in ligden atılması siyasi bir karar. Değirmenlik Belediye Başkanın kendi takımına sahip çıkmaması siyasi. Cumhurbaşkanın bu konuya el atmaması (Sertoğlu ile geçmişte kavgalıydı) tamamen siyasi.

Hükümetin sessiz kalması ana muhalefetin konu görmemezlikten gelmesi tamamen siyasi bir karar.

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu basın toplantısı düzenleyecekmiş. Gitmeyeceğim ama buradan sorayım; Kendisinin mesleği  müteahhitlik. Yüzlerce çek geri dönüyor yıl içerisinde müteahhitlerin. Hiç çeki geri dönen müteahhitti, Müteahhitler Birliğinden atılıyorlar mı?

Sonra sırf alacak verecek meselesi yüzünden bir takımı ligden atmak ne kadar vicdani. Bu çocuklar Evrodo mu Sayın Sertoğlu?

MESAJLAR:

Ünal ÜSTEL: Herkesin gittiği bir meyhaneye AKSA’nın sahibini götürmenizi “gizli buluşma” diye de basından birileri servis etti ya. Artık demek ki bu memlekette gizli bir şey kalmadı demektir. Gülelim mi ağlayalım bu hallere?

Erhan ARIKLI: İdam konusunda gerçekten samimi iseniz hazırlayın yasa önerisini bizde elimizden geldiğince size destek olalım. Gözümüz gibi baktığımız evlatlarımızın başına bir daha böyle olaylar gelmesin.

Serdar Denktaş: Denktaş Vakfı tarafından yaptırılan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın heykeli, Salı günü Cumhuriyet Parkı’nda törenle açılacakmış. Hayırlı olsun, umarız bu heykel meclis bahçesindekilere benzemez. Bu konuda hassasız toplum olarak.  

Aydın AKKURT: Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanlığı göreviniz hayırlı olsun. Saray’daki danışmanlara çeki düzen vermek için bu arada düğmeye bastığınızı da memnuniyetle öğrendik.

Hasan SERTOĞLU: Zamanında siz sormuştunuz “biz evrodo muyuz? Şimdi biz soralım, ekmeğini futbol oynayarak kazanan çocuklar Evrodo mu Sayın Sertoğlu?

Hakan TÖREHAN: Gördüğünüz gibi siyasetçilerden tık yok. Gelmeyecekte? Zira konu sizin sandığınız gibi spor ile alakalı değil. Tamamen siyasi. Memlekette her şeyse olduğu gibi.

Ali KARAVEZİRLER: Seçimler geride kaldı. Ancak Değirmenlik Belediye Başkanı olarak sizin de kendi takımınıza sahip çıkmanızı beklerdik. En azından bir kınama ve küçük facebook paylaşımı bile yeterli olurdu.

Ali Çetin AMCAOĞLU: Geçen akşam Ömerli’de hayli keyfiniz yerindeydi. Masada çok değerli misafirler ve Başkan da olunca keyfiniz tavan yapmış. Ha birde şu puro işine de iyiden alıştınız galiba, elinizden hiç düşmüyor son günlerde.

Özgür ARIKAN: KIBTEK Yönetim Kurulu üyeliğiniz hayırlı olsun. Çok zor bir dönemde özellikle mali konulardaki tecrübelerinizden kurumun ziyadesi ile faydalanacağını düşünüyoruz.

Ahmet HAVUTÇU: Hostes otları çıktı, ayrelli de var ama daha çok değil. Ömer Köseoğlu ben hazırımım dedi, ee bende puroları hazırladım, artık sizi bekliyoruz ovalara çıkmaya.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar