Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Ekonomiye Şimşek dopingi

Ekonomiye Şimşek dopingi

Türkiye’de merakla beklenen kabine açıklandı. Oldukça yeni isimlerden oluşan 67'nci Hükümet’in yaş ortalaması ise 54 olarak belirlendi. Ekonomi ağırlıklı yeni kabinede en önemli görev hiç kuşkusuz yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in üzerinde olacak.

Mehmet Şimşek daha önce de kabinelerde görev yapmış ekonomi politikaları üzerine sadece Türkiye’de değil dünyada adından söz ettirmiş birisi. Ekonominin başına böylesi bir dönemde geçmiş olması hem Türkiye hem de bizim için büyük bir şans olarak görülüyor.

Şimşek defalarca KKTC’ye geldi. Hatta ailesinden burada çalışan yakınları da var. Ben de geçmişte 4-5 kez kendisini ile aynı ortamda bulunmuştum.

Şimdi Türkiye ile birlikte tüm gözler ve tüm yük Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in üzerinde olacak. Allah yardımcısı olsun, işi kolay değil.

***

“Tacan Reynar’ın adaylığı düşürülmesi”

Yüksek Seçim Kurulu, Toplumcu Demokrasi Partisi Milletvekili adayı Tacan Reynar’ın aday olma koşullarını yerine getiremediği açıkladı ve adaylığını düşürdü.

Üzüldüm.

Bugün basında bazı gazeteler Tacan’ın adaylığının düşürülmesini iktidara bağladı. Oysa mahkemelerimiz bağımsız. Verdikleri karar iktidarın mı muhalefetin mi işine geldi onu zaten hepimiz çok iyi biliyoruz.

İşin bir başka yönü ise Tacan’ın adaylığının hukuki konusunda yapılan yorumlar oldu. Oysa Tacan’ın ilk adaylığını açıkladığı günden bugüne hukuk ve sistem üzerine eleştirileri olmuştu. Hatta Kırbaç Yasası’nı bile gündeme taşıdı Tacan.

Kırbaç Yasası üzerinden sistemi eleştirirken kendisinin kırbaçlanması oldukça manidar oldu bu süreçte.

Tacan’ın adaylığının düşürülmesi seçmen üzerinde nasıl bir etki yaratacak hep birlikte göreceğiz. Ancak peşinen şunu söyleyebiliriz 12 adayın yarsından çoğu sağ seçmene hitap ediyor. Soldan bir eksilme sol adayların şansını artıracak mı? Yoksa o seçmenler sandığa gitmeyecek mi hep birlikte 25’i akşamı görmüş olacağız.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar