Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Erdoğan’ın kıymetini bilmek

Erdoğan’ın kıymetini bilmek

İlk yurtdışı ziyaretini KKTC’ye yapan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün önemli mesajlar ve müjdeler verip Ada’dan ayrıldı. Erdoğan’ın en sevdiğim tarafı siyasette var olduğu sürece yaptığı eserler ile adının ilelebet yaşayacak olmasıdır.

Öyle bir lider ki kimsenin yapamayacağını yapıyor, yaptırıyor. Anavatan’dan Ada’ya su getireceğinde çoğu kimse buna inanmamıştı. “olmaz” demişlerdi, oldu.

Cumhuriyet tarihimizde yapılmayan yollar, yapılmayan eserler kazandırdı görevde olduğu süre içerisinde. Ada’nın her köyünde artık bir cami var mesela. Kiliseden bozma camileri kaldırıp yenilerini yaptı.

Hızla dijitalleşen dünya da yerimiz almak için “Veri Merkezini” yaptırdı. Henüz tam manası ile işlemeye başlaması Erdoğan’ın değil bizim eksikliğimizden kaynaklanıyor.

Bir önceki ziyaretinde “külliye” ve modern bir “meclis” sözünü verdi çok şükür tamamlanma noktasında hızla ilerliyor. Sigara fabrikasından bozma meclisimiz çok yakında yeni ve modern yerleşkesine taşınacak.

Dün bir kez daha Ada’ya kablo ile elektrik getirileceğinin müjdesini verdi. Yeni havalimanı içinde son tarihi yine kendisi koydu. “20 Temmuz’da geleceğim ve açacağım” dedi kısaca.

Yarım asırdan uzun süredir Rum tarafının uzlaşmaz ve maksimalist yaklaşımları nedeniyle sonuca ulaşılmadığı gerçeğini bir kez daha dile getirdi ve hemen yanı başımızdaki komşularımıza çok net mesajlar verdi.  “Bir 50 sene daha tahammülümüz yok” dedi.

Başkan Erdoğan “Ada’dakilerin huzur ve güvenliği bizim huzur ve güvenliğimiz demektir” diyerek TC-KKTC ilişkilerine dair çok net ve anlaşılabilir bir üslup ile dünyaya da bir mesaj göndermekten geri kalmadı.

Tüm dünyaya tarihi çağrısını bir kez daha yeniledi ve Türkiye ile KKTC’nin bu döneme dair politikasının Ada’da iki egemen devlet olduğu gerçeğini kabul etmeleri gerektiğini altını çize çize vurguladı.

 

Dünyanın en güçlü liderleri arasında gösterilen Erdoğan’ın kısa Kıbrıs ziyaretinde gündeme getirdiği her mesaj söylediği her söz Kıbrıs Türk Halkının güven ve refahı için son derece önemli.

Kendinizi bir an olsun Erdoğan’ın yerine koyun ve Kıbrıs’a geldiğinizi düşünün. Verilebilecek en güzel müjdeleri ve mesajları verdiğini geriye pek bir şey kalmadığını fark edeceksiniz.

Sahi siz olsanız ne söylerdiniz?

Ersin Tatar’ın konuşmasına tam not

Dünkü ziyarette yabana atılmaması gereken bir konuda Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın yaptığı konuşma.  Dün akşam bazı arkadaşlarla Cumhurbaşkanı Tatar’ın yaptığı konuşmayı değerlendirdik.

Gerçekten konulara güzel temas etti ve tüm Türkiye ile dünyaya çok net mesajlar verdi Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’da.

Kulağı Lefkoşa’da ki toplantıda olan Rumlara bir kez daha tarihi gerçeği hatırlattı Tatar. Dedi ki: “Şunu bilmeliler ki bizim arkamızda dünya devi Türkiye Cumhuriyeti var”

Tatar’ın konuşmasında en dikkat çekici kısım ile Anadolu insanı ile bozulan ilişkilerin yeniden olması gereken sıcaklığa gelmesi konusunda attığı adımlar ile ilgili söylediği sözler oldu.

Her fırsatta Anadolu insanı ile buluşmak için Türkiye’ye gittiğini söyleyen Tatar, her gün de birilerinin buralara geldiğini ve bu ilişkileri en üst seviyeye taşımak için üstlendiği görevi layığı ile yerine getirmeye devam edeceğini söylemesi oldu.

Akıncı döneminde bozulan kardeşlik bağları Tatar’ın göreve gelmesi ile birlikte yeniden normalleşmiş hatta daha iyi bir noktaya taşınmıştır.

Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Tatar’ın dünkü konuşmasına tam not verdi dinleyenler.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar