Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Gazimağusa’da heyecan dorukta

Yerel Seçimlere iki ay kala konuk olduğumuz Gazimağusa’da seçimlerin nabzını tutmaya çalıştık sizler için. Hemen her kesimden insanlarla buluşup dinledim ve seçimlere iki ay kala bir kanaate vardım.

Öncelikle Gazimağusa’da hali hazırda CTP’den Dr. Süleyman Uluçay, UBP’den Dr. Erdal Özcenk adaylıklarını açıkladılar.

Mevcut Belediye Başkanı İsmail Arter’de adayım diyor ama henüz kendi ağzından duymak nasip olmadı. Belki bu hafta bu konuda daha doyurucu bir açıklama gelir.

Cem Dana’da aday olacağını söylüyor ama ben şahsen parti kimliğinin ağır basacağını ve ikna edilip aday olmayacağını düşünüyorum.

Salih Oktay var bir de. Bir dönem CTP’den belediye meclis üyeliği yapmıştı. Gazimağusa’da sevilen sayılan birisi. Tıpkı diğer adaylar gibi.

YDP’li Habibe Çetin’de adayım diyor. Ama partisi henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Zira UBP-DP-YDP yerel seçimlerde ittifak yapma kararı almış bu bağlamda da Tatlısu DP’ye, Esentepe-Çatalköy’de YDP’ye verildi UBP tarafından.

Neticede şu an için 6 aday var Gazimağusa Belediyesine. Bunlarından 3 veya 4 tanesinin seçimlere katılacağını düşünüyorum.

Gazimağusa’da yerel seçim heyecanı sokaklara inmiş durumda. Gittiğim her yerde seçimler gündemin ilk maddesini oluşturdu. Herkes iki ay sonra yapılacak yerel seçimler için tahminde bulunuyor.

Her adayın kendine ve partisine göre avantajları ve dezavantajları var.  Doktorların şansı bana göre daha yüksek. Hem arkalarında ülkenin en güçlü partileri var hem de doktor mesleğinden geliyor olmaları onlar için avantaj yaratıyor.

Ama gene de seçim bu. Her an her denge değişebilir. Hele bizim gibi küçük ülkelerde bu işler daha da farklı ilerliyor. Parti dengeleri, aday profilleri ve bölgedeki diğer dengeler her an her şeyi değiştirebiliyor.

MESAJLAR

Dr. Erdal ÖZCENK: Seçimler bitine kadar sinirlerinizi aldırmışsınız. Zaten biz sizi öyle sinirli pek görmemiştik. Neyse vardır bir bildiğiniz diyoruz. Bu arada bu seçimlerde en büyük yardımcınız oğlunuz Arda olacak gibi.

Sadık GARDİYANOĞLU: Sonunda ihale size kaldı ve Lefkoşa için artık gün saymaya başlamışsınız. Bu arada Lefkoşa seçimleri için kendi ekibinizi kurmak için parti üst yönetiminden de onay çıktı diye duyduk.

Dr. Süleyman ULUÇAY: Çok uzun bir süre önce yola çıktığınız için avantajlı görünüyorsunuz. Ama bu işler son dakikaya kadar bitmez. Maraton gibi, o yüzden nefesi iyi ayarlamak gerekiyor.

Erbil ARKIN: Arkın İskele Otel tek kelime ile mükemmel olmuş. Bu güzelliğe çalışanların da güler yüzleri eklenince ortaya dört dörtlük bir turizm tesisi çıkmış.  Arkın İskele Otelde çalışanların konuklara davranışlarını keşke her tesiste görebilsek. Yürekten kutluyoruz.

İsmail ARTER: Valla iki gün bölgeyi gezip de sizi görmeden döndüğümüze bizde üzüldük. İnşallah ilerleyen günlerde yeniden geldiğimizde birlikte oluruz. Sizin için bu seçim dışta değil içte gibi geliyor bize.

Akın AKTUNÇ: Lefkoşa’da tek aday adayı olmanıza karşın partiniz milletvekili gösterme kararı alınca kararı saygı ile karşılamışsınız. Bu konudaki açıklamanızın altına gelen yorumları görünce ne kadar sevildiğinize bir kez daha şahit olduk.

Cem DANA: Yani sırf birileri laf edecek diye aday olmak ne kadar doğru onu siz karar vereceksiniz ama sanki bize parti kimliğiniz daha ağır basacak gibi geliyor. Yine de hakkınızda hayırlısı.

Suat Bora DURDU: Yıllar sonra yeniden sahalara dönmüşsünüz. Bakıyoruz sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar siyasette operasyon üstüne operasyon çekiyorsunuz.

Salih OKTAY: Sadece sol kesimden değil sağ kesimden de oy alabiliyorsunuz. Biraz daha ses getirecek bir kampanya ile bölgede dengeleri değiştirebilecek adaylardan birisiniz.

Ali Özmen SAFA: Yenicami emin adımlarla hedefine doğru yürüyor. Bu yıl yapılan transferler ile takım gerçekten iyi bir kadroya sahip olmuş. İnşallah lig sonuna kadar bu durum değişmez.

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar