Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Hoş Geldin Kıbrıs Hava Yolları

Hoş Geldin Kıbrıs Hava Yolları

Dün akşam yeni Ercan Havalimanında yeni kurulan FLY KIBRIS Hava Yolları lansman gecesindeydik. Çok kalabalık bir davetli huzurunda yeni havayolumuzun tanıtımına şahitlik ettik.

Öncelikle yeni Ercan Havalimanında artık sona gelinmiş. Tüm sistemler test aşamasından geçiriliyor. Eğer bir aksaklık veya sorun olursa ileride sıkıntı yaratmasın diye bir müddet sistem testten geçiriliyormuş. T&T Ercan Havalimanı Genel Müdürü M. Serhat Özçelik ve Genel Müdür Yardımcısı Şevki Turanlı, son rötuşların yapıldığı bilgisini paylaştılar bizimle.

Dünkü lansman için İstanbul Havalimanından 1983 sefer sayılı FLY KIBRIS Hava Yolları ile ülkemize gelen tur acenteleri yetkileri ile birlikte inanılmaz güzel hazırlanmış bir lansmanı ülkemizin iş, siyaset ve turizm alanındaki isimleri ile birlikte izleme şansı bulduk.

Bir kere çok iyi hazırlanmış, çok ince düşünülmüş, çok ama çok profesyonel bir lasnmana şahitlik yaptık. Üç boyutlu görseller, uçak şeklindeki oturma alanı ve her şeyi ile son yıllarda izlediğim en iyi lansman töreniydi. Emeği geçen herkesi kutlamak isterim.

Rauf Denktaş ve Mehmet Yücel ile çok uzun yıllara dayanan bir dostluğumuz var. Mehmet ile askerliği bile birlikte yaptık. Dünkü heyecanlarına ortak olmak, onların başarılarına şahitlik etmek, kedi adıma büyük gurur vericiydi.

Diğer kurucu ortakları Nusret Polat ile henüz tanışmasak ta bizim kafadan olduğu belli. Onunda nasıl heyecanlandığını sahnede gördük.

Sevgili okurlar, üç tane gencecik pırlanta gibi arkadaş omuz omuza verip böylesine büyük bir işin altına girmişler. Kendilerini tebrik etmenin dışında bu süreçte yanlarında olmamız gerekiyor.

Dünden bu yana sosyal medyada yüzlerce yorum okudum. Hem de yorum yapanlar ülkemizin önde gelenleri, aydın insanları olacak güya. Demediklerini bırakmamışlar.

Yok, adı neden Kıbrıs Hava Yolları, yok uçak kiralıkmış, yok şirket nereye kaydolmuş, yok uçaklar iki motorluymuş ta neden dört motorlu değilmiş te kadar her şeyi eleştirmişler sosyal medyada.

Arkadaşlar iyi misiniz? Gerçekten soruyorum bu soruyu. Gerçekten iyi misiniz?

Size ne yahu uçağın motorundan, size ne uçağın nereye kaydolduğundan? Makinist misiniz?

Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın yeni alamazmış. Milli olamazmış. Yahu iyi misiniz?

Kim dedi ki zaten bu firma KTHY’nin devamı veya onun yerine kuruldu diye? Milli olması için illa devletin mi olması gerekiyor. Bu ülke evladının değil mi bu şirket?

Mehmet Yücel ne güzel söyledi, “zor anlarımızda Ercan’da bekleyen bir uçağımız var arık.” Deprem mi oldu bin git, pandemi mi oldu bin git ilaçlarını al gel. Bu uçağın duraklayacağı yer Ercan Havalimanı olacak. Uçuşlarını tamamlayıp Ercan’da konaklayacak.

Daha ne istiyorsunuz?

Yemin ediyorum bu toplum çok ciddi olarak hasta. Psikolojik olarak çok ciddi bir desteğe ihtiyacımız var.

Aferin be çocuklar” diyecekleri yerde demediklerini bırakmamışlar sosyal medya.

Neyse, yeni ve milli havayolumuz hayırlı ve uğurlu olsun. Uzun soluklu olsun. Ülkemize, devletimize güç katsın. Yolları açık olsun.

Son bir not daha, 20 Mart’ta biletler satışta olacak Fly Kıbrıs Hava Yolları’nın. Ama daha biletleri bile piyasaya çıkmadan 17 Nisan’daki uçuşlara bir baktım. Bilet fiyatlarının düştüğünü gördüm. Bu bile yapılan bu işin ne kadar doğru bir iş olduğunun kanıtıdır.

 

 

 

 

 

MESAJLAR:

 

Serdar DENKTAŞ: Dün akşamki heyecanınız görülmeye değerdi doğrusu. Hop oturdunuz hop kalktınız ve oğlunuzun konuşması sırasında hayli duygulandınız. Ne kadar gurur duysanız azdır.

 

Tufan ERHÜRMAN: Dün akşamki MYK toplantısı nasıl geçti? MYK olunca lansman törenine de gelemediniz. Bu arada okullar hakkında dün mecliste söylediklerinizi umarız hükümet ciddiye alır.

 

Mete ÖZMERTER: Yine mükemmel bir iş ve yine o işin içinde sizin eliniz. Gerçekten bu ülkenin gizli kahramanı gibisiniz.Yeni havayolu kuranarkadaşlarımıza da bu bağlamda destek çıkmanız bizim için sürpriz olmadı desek yeridir.

 

Erhan ARIKLI: Yeni havayolu ile ilgili sürece başından bari sahip çıktığınız için size de ne kadar teşekkür etsek azdır. Gerçekten eleştirmekten öte bir şey yapmayan bir toplumun içinde bir şeyleri başarabilmek son derece önemli.

 

Fikri ATAOĞLU: Yeni havayolu her halde en çok sizi sevindirecek. Zira bu yaz beklediğiniz ve hedef olarak ortaya koyduğunuz 200 bin turistin ülkeye ancak sefer sayılarını arttırarak gerçekleştirebiliriz.

 

Hasan ÖZOK: Haspolat bölgesine taşıdığınız “Benim adım Cemil” isimli yerde yapmaya başladığınız Pazar ve fuarlar için bölge insanından çok sayıda olumlu mesajlar almaya başladık. Hatta pazarların iki güne çıkmasını isteyenler bile var.

 

Yudum MİŞON: Yeni hava yollarında onursal başhosteslik görevi size verilmiş. İşin şakası bir yana dün gece sizde hayli emek gösterdiniz. Süleyman Todds ile birlikte epey emek harcadınız.

 

Nihan YÜCEL: Yenilen yönetimle birlikte Kıbrıs TV’de bazı yenilikler için yoğun bir hazırlık dönemine girmişsiniz. Hadi bakalım dört gözle yenilikleri bekliyoruz. Bu arada şu telefondaki deprem uygulamaları yüzünden uyku uyuyamıyormuşsunuz.

 

Ali CANSU: Eğer bu Fenerbahçe Sevilla’yı elemezse sezon sonuna kadar artık destek olmama kararı verdim. Ha bu arada Ali Koç’un da bendeki kredisi tükendi. Yaşasın Saran.

 

Ahmet YÖNLÜER: Ah hocam görüyorsunuz ya memleketin halini, sadece dirinin değil artık ölünün de arkasından gıybet yapılıyor. Ne olacak bu toplumun hali? Bari sen söyle Hocam.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar