Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Jose Mourinho bize de gelse mesela

Jose Mourinho bize de gelse mesela

Sadece Fenerbahçeliler için büyük bir transfer değil Portekizli Jose Mourinho. Türk futbol tarihinin en önemli transferi bu. Öyle ki bu sayede artık tüm dünya Türkiye Süper ligini yakından takip edecek.

Örneğin Fenerbahçe-Bodrumspor maçını dünyanın pek çok ülkesinde milyonlarca kişi ekranlardan izleyecek. Ülke tanıtımına yapacağı katkı şimdiden reklam bütçesi olarak milyon dolarları geçti bile.

Portekizli dünyaca ünlü Mourinho'nun geçmişi enteresan. Tercüman olarak başladığı iş hayatında hiç top oynamasında karşın dünya futbol tarihine adını şimdiden altın harflerle yazdırmış birisi.

Jose Mourinho’ya en çok sorulan sorular arasında meslek olarak futbolcu olmamasına karşın neden bu kadar başarılı olduğu sorusu geliyor.

Yani iyi bir teknik direktör olmak için illa da futbolcu olmanıza gerek yok. İyi bir Sağlık bakanı olmak için illa doktor olmanıza da gerek yok.

Yıllardır söylüyorum bunu, Eğitim Bakanını öğretmenden, Sağlık Bakanını Doktordan, Maliye Bakanını işletme okumuş birisinden, tarım bakanını çiftçiden yapmaya gerek yok yani.

Örneğin KKTC kuruldu kurulalı Sağlık Bakanlığını doktorlar yönetiyor. Sadece bakan değil müsteşarı da doktorlardan oluyor çoğu kez.

Hatta doktorların örgütlü olduğu Tabipler Birliği, Tıp-iş gibi temsilcilerden de bakan ve müsteşarlar gördük bugüne kadar.

Sağlık sistemimizin geldiği noktayı göz önüne alırsak ne kadar başarılı oldukları da ortada.

Bence ülkenin yönetimi için de Portekizli Jose Mourinho gibi transferlere acil ihtiyacımız var.

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar