Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Dr. Maya KORALP

Dr. Maya KORALP

Mail: maya.koralp@kibristurk.com

Karbon Peeling Nedir?

Cilt bakımı konusunda hayatımıza her geçen gün yeni uygulamalar dahil oluyor. Bu yöntemlerden biri de son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren ve kliniğimizde de oldukça rağbet gören karbon peeling uygulaması… Peki, karbon peeling nedir? Karbon peeling nasıl yapılır ve ne gibi faydalar sağlıyor? Tüm bu soruların detaylı yanıtlarına gelin birlikte bakalım…

Karbon Peeling Nedir?

Cilt bakımının olmazsa olmazlarından temizleyici ürünler; cildin üst katmanını yağ, ölü yüzey hücreleri, kir ve toksinlerden arındırmayı amaçlıyor. Bu arındırma işleminin karbon solüsyonu ve lazer ile daha yoğun bir şekilde yapılması ise “karbon peeling” adını alıyor. Kısacası karbon peeling, cildi temizleme ve yenileme amacıyla yapılan medikal bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Cildin arınmasını ve yenilenmesini sağlayan karbon çözeltisi ile yapılan uygulamada, cilde önce solüsyon sürülüyor. İhtiyaca göre 15 ila 20 dakika ciltte bekletilen solüsyon, bu süre boyunca cilt tarafından emiliyor. Bu uygulamada cilde karbon solüsyonu sürülmesinin sebebi, lazerin etkisini artırmak amacıyla ciltte renk artışının sağlanması. Lazer işlemine başlandığında ise cilt gözeneklerinde ve alt katmanlarında, ısı ve ses dalgalarının etkisiyle beklenen etki sağlanıyor.

Karbon Peeling Ne İşe Yarıyor?

Karbon peeling işlemi, cilt lekelerinin azaltılması ve cildin nefes almasını sağlamak amacıyla uygulanıyor. Cildi soyarak tedavi eden bu uygulama, lekelerin yanı sıra sivilce ve siyah nokta gibi sorunlara karşı da çözüm sunuyor. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine ve üst deri katmanının pürüzsüzleşmesine katkı sağlayan karbon peeling, cildin daha aydınlık ve genç görünmesinde etkili oluyor.

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

•             Cilt gözeneklerini derinlemesine arındırma,

•             Cilt lekelerinin ve sivilce izlerinin görünümünü hafifletme/yok etme,

•             Cildin orta katmanındaki kolajen bağlarını güçlendirme ve yeni bağ oluşumuna yardımcı olma,

•             Cildi yenileme,

•             Geniş gözenekleri sıkılaştırma,

•             Sivilce, siyah nokta ve beyaz noktaları giderme,

•             Cildin daha genç ve sıkı görünmesini sağlama.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar