Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Burcu Batur

Burcu Batur

Mail: burcubatur4@gmail.com

MARY JANE AYAKKABILARI İLE İLKBAHARDA ZARİF ADIMLAR

MARY JANE AYAKKABILARI İLE İLKBAHARDA ZARİF ADIMLAR

İlkbahar Ekinoksu birbiri ardına açan pembenin en güzel tonlarındaki manolyalar ve bahar çiçekleriyle en mutlu haliyle geldi. Ruhunu güneşe teslim etmiş bahar gelince, gardroplarımız da hafifliyor, renkleniyor…
2024 İlkbahar sezonuna ayakkabılarda damgasını vuracak stil ise zarafetin ayak sesi, Mary Jane ayakkabıları. 
Mary Jane adı İngiltere’nin ikonik çizgi romanı “Buster Brown” dan geliyor. Bu romandaki Mary Jane  
siyah deri kayışlı ayakkabılarıyla özdeşleşiyor. Bu ayakkabılar 18. Yüzyıldan bugüne moda dünyasında yer alıyor. 
Kolej stilinden balo kombinine, gündüzden geceye farklı topuklu, farklı renkli tarzlarıyla Mary Jane ayakkabıları klasikle modernin sentezi. 
Instagram’daki sokak stili post’larını da adeta ele geçirmiş olan bu zarif ayakkabılarla ne kadar kreatif kombinler yapılabileceğini görüyoruz. 
İlk kez Kraliçe Victoria’nın kızı tarafından giyilen Mary Jane ayakkabıları, çocuk modasında bir devrim yaratmıştı. Canım annemin de çocukken Kıbrıs’ta giydiği Mary Jane ayakkabıları, şimdi benim günlük stilimde giymem de bu ayakkabı stilinin zamansızlığını gösteriyor. 
Mary Jane ayakkabıları elbette Parisienne tarzın kilit parçalarından. Mini ya da midi eteğinizi, tül ya da fırfırlı bluzlar ve inci takılarla kombinleyip, bu ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. 90’ların Punk tarzında ise kot şort ya da deri mini eteğinizi deri ceket ve deri ya da rugan Mary Jane ayakkabılarınızla tamamlayabilirsiniz. 
Lady- like adımlarla sokaklar İlkbaharda bizi bekliyor!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar