Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Burcu Batur

Burcu Batur

Mail: burcubatur4@gmail.com

‘MOB WIFE’ İLE MAKSİMALİST MODA

‘MOB WIFE’ İLE MAKSİMALİST MODA

2024’te sokak modasında Sicilya rüzgarı esecek desek yeridir. Sonbahar/ Kış sezonu minimalist ve sadeliğe vurgu yapan Clean Girl, Old Money ve Sessiz Lüks trendleriyle başlamış olsa da, yeni yıla tüm ihtişamıyla Mob Wife trendiyle girdik.

 

Mob Wife yani ‘Mafya eşi’ trendi, Güney İtalya’nın Napoli ve Sicilya mafyalarının eşlerinin maksimalist gösterişli tarzına atıfta bulunuyor.  TikTok ile yükselişe geçen bu trend; leopar desenleri, kırmızı ve bordo detaylar, gold takılar, peluş ve yapay kürkler, siyah uzun deri paltolar, vatkalar, hacimli saçlar ve güneş gözlükleriyle özdeşleşiyor.

 

80’lerin mafya eşlerinden ilham alan bu tarz, zengin bir look yaratmak için ideal. Ancak rüküş görünmemek için dikkatli kombinlemekte fayda var. Bu noktada referans noktanız olarak bu stili zarif uyarlayan Hailey Bieber’ı alabilirsiniz. Dünya sinemasından Casino, Scarface ve The Sopranos’taki giyim stili de bu trendi yansıtıyor.

 

Mob Wife look’unuzu smokey göz makyajı, yoğun bronzer ve kırmızı ya da bordo bir rujla tamamlayabilirsiniz. Gold gösterişli takılarla Mob Wife tarzının hakkını verebilirsiniz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar