Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Burcu Batur

Burcu Batur

Mail: burcubatur4@gmail.com

MOSKOW FASHION WEEK’TE EMRE ERDEMOĞLU’NUN MİLİTER AYAK SESLERİ

MOSKOW FASHION WEEK’TE EMRE ERDEMOĞLU’NUN MİLİTER AYAK SESLERİ

İtalya, Almanya, Hollanda ve Dubai gibi ülkelerde sunduğu koleksiyonlarıyla moda tasarımında uluslararası başarılara imza atan Emre Erdemoğlu; son olarak Rusya’da Moskow Fashion Week’te “BAĞ” adlı defilesiyle ülkemizin gururu oldu.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı mezunu ve Türkiye’de casual erkek giyimde birçok celebrity’i de giydiren Emre Erdemoğlu, Moskova’da Sonbahar/ Kış 2024/2025 erkek koleksiyonunu gösterdi.

 

Moskow Fashion Week kapsamında 10 ülkeden ve 45 farklı Rus bölgesinden 120 moda markası haute couture’den hazır giyime farklı tasarımlarını sundu.

 

Emre Erdemoğlu’nun insan ilişkilerindeki koşulsuz bağ ve sevgiden ilham alarak hazırladığı “BAĞ” adlı Sonbahar/ Kış 24/25 erkek casualwear defilesinin renk paletinde siyahın yanısıra askeriyede  üniformalarda kullanılan havacı mavisi ve bej, bordo ile buluşuyor. Monokrom look’lar da defilede yer alıyor. Tasarımcının her koleksiyonuna işleyen military formlar sokak stiliyle buluşurken, hala savaşın hissedildiği Moskova’da bu defile bir ironi de yaratıyor. Deri detayların ön planda olduğu koleksiyonda; oversize maxi kabanlar, özel işlemeli kimonolar, asimetrik detaylı trençkotlar, yüksek vatkalı militer ceketler, statement gloves ve yüksek bel pantolonlar yer alıyor.

 

Dünyanın ve insanların geldiği aşırı materyalist halden rahatsızlığını vurgulayan ve sevginin gücüne inanan Emre Erdemoğlu, “BAĞ” adlı koleksiyonuyla o gücü ve iki insan arasındaki koşulsuz bağı anlatıyor.

Koleksiyondaki tasarımlarda karşımıza çıkan küçük kuşaklar, bedene sarılmış bir figür gibi olan bağ detayları ve izleyende sarılma hissiyatını doğuruyor.

Rusya’da halihazırda devam eden savaş enerjisinde sevginin gücünden, insanlar arasındaki bağdan ve barıştan bahseden “BAĞ” koleksiyonu ile Emre Erdemoğlu, her zamanki humanist yaklaşımıyla bu anlamda da Moskow Fashion Week’te farkını ortaya koydu.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar