Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Dr. Maya KORALP

Dr. Maya KORALP

Mail: maya.koralp@kibristurk.com

Ozon Nedir?

Neden ozon almalıyım? ….  Gibi birçok sorular çoğu kişinin öğrenmek istedikleridir.

Ozon, atmosferde stratosfer tabakasında bulunan en önemli ve zararsız gazlardan biridir. Güneşin yaydığı yüksek enerji yüklü ultraviyole ışınlara karşı koruyucu bir filtre mekanizması sunmakta olup, biyosferdeki ve vücudumuza girdiğinde saf oksijene dönerek biyolojik dengeyi korumaya yardımcı olmaktadır.

Ozon damar yolu, rektal, cilt altı veya kontakt olarak verildiğinde vücudumuzda saf oksijene çevrilerek etkisi devam eder. Ozon, güçlü okside edici özelliğinden dolayı damar iç duvarındaki kolesterol plaklarını eriterek, kan dolaşımı iyileştirir, mikroorganizmaları öldürmenin (kronik sistit, fasit gibi) yanında tüm toksinleri de (fenolleri, pestisidleri, deterjanları, kimyasal atıkları ve aromatik bileşikleri de) nötralize eder.

Ozon damarların iç duvarını temizleyerek, hücre ve dokulara giden kan dolaşımını hızlandırır,  tansiyonun düzelmesini sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir, enfeksiyon hastalıklarına karşı direnci arttırır. Kan ve Lenf sistemini temizleyerek lenf ödemini azalttırır (Antiselülit etkisi). Daha temiz, yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt yapar. Kaslarda biriken toksini gidererek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır.  Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir. Hormon ve enzim üretimini normale döndürür. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir (Alzheimer önleyici). Depresyon ve sıkıntıyı ferahlatır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar