Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Sin da gülle geçsin

Öyle bir döneme denk geldik ki atık çoğu şeye şaşırmıyorum dostlar.  Dileyen dilediğini söylüyor ama kimse tek kelime cevap bile vermiyor. Herkes sus pus olmuş adeta memlekette.  Basın olarak kendimiz çalıyoruz kendimiz söylüyoruz adeta. 

Bakın sadece son bir hafta içerisinde olan birkaç olaydan bahsedelim size ve ne demek istediğimizi daha iyi anlatalım.

Nijerya Diaspora Komisyonu Başkanı dedi ki “"KKTC'ye gitmeyin, öğrencilerimiz her gün öldürülüyor"

Allah aşkına KKTC’de kaç tane Nijeryalı öldü bugüne kadar? Bunların kaçını KKTC’de yaşayanlar yaptı?  Bir iki olay oldu onların da müsebbibi kendileri aslında. Ama öyle denildiği gibi “her gün bir Nijeryalı” ölmüyor bu topraklarda.

Bu açıklamaya devlet makamlarının hiç birinden tek bir eleştiri, tek bir yanıt geldi mi? Gelmedi. Demek ki kadın doğru söylüyormuş aslında. Öyle ya ne bir yalanlama ne nede bir açıklama…

Gündemdeki bir diğer konu KIBTEK ihalesi. MİK ihaleyi iptal etti. Başbakanın bir daha ihaleleri almayın dediği firmanın yetkilisi çıktı dedi ki “şaibe var”.

Bu konunda da tek bir kelime edilmedi. “Yahu ne şaibesi, bu ihale daha şeffaf olsun diye ihaleyi açık arttırma ve pazarlık yolu ile canlı yayında yapacağız” diyen olmadı.

Avustralyalı kokain tüccarı Mark Buddle tutuklanıp ülkesine teslim edildi ama arkasındaki iddialar hep havada kaldı.  Bu konuda da devletin tepesinden tek ses çıkmadı.

Yahu bu adam kimlerle iş yaptı? Kimlerden ne aldı ne verdi? Bu adama kimler yardım etti? Tek teklime yok. Mark gitti derler bitti….

Bakın buraya kadar yazdıklarım son birkaç gün içerisinde meydana gelen olaylar. Hiç birine tek kelime bile cevap verilmesi “Resmi” olarak. Eskiden böyle bir adet yoktu. Birisi bir şey ortaya attı mı devlet gereğini yapar ve en üst makamdan bir açıklama yapılırdı.

Şimdi ise yeni moda “Sin da gülle geçsin”. Ne de olsa basın bir gün yazar iki gün yazar üçüncü gün nasılsa unutulur.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar