Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

Solcu faşistler, kırmızı karıncalar gibi…

Solcu faşistler, kırmızı karıncalar gibi…

Girne Belediyesi'nin geçen akşam Girne'de düzenlediği iftar yemeğine Din İşleri Başkanı Ahmet Ünsal'ın da katılım göstermesi tartışmalara sebep oldu. Hatta tartışmanın da ötesinde Solcu Faşistlerin hedefi haline geldi göreve yeni seçilen Murat Şenkul Başkan.

Üstelik Murat Başkanı sosyal medya üzerinden linç edenler kendi partisinin içindeki Solcu Faşistlerdi. Bu grup son zamanlarda etkisini iyice arttırmaya başladı toplum içinde.

Önlerine geleni yiyen Kırmızı Karıncalar benzetiyorum bu Solcu Faşistleri. Yiyorlar ve yok ediyorlar ve hiçte acımaları yok. Kendi türlerine bile.

Normal zamanlarda seslerini pek çıkarmazlar. Rakiplerinin düşmesini beklerler. Zamanı geldiğinde bir anda grup olarak ortaya çıkıp en acımasız eleştirilerde bulunup karşılarındakini biranda sindirip hatta mümkün ise ortadan kaldırma güdüsü ile hareket ediyorlar.

Murat Şenkul’u daha birkaç ay önce Halkın Seçtiğini ve seçildikten sonra tüm diğer belediye başkanları gibi parti rozetini bir kenara bırakıp halkı için çalışması gerektiği düşüncesini kabullenmezler.

Kıbrıslılık Kimliği” diye sığındıkları çerçevenin dışında kalan herkesi olası bir tehdit gibi görüp davrandıkları için bunlara Solcu Faşist diyorum.

Kendileri gibi olmayan herkes potansiyel düşman olarak gördükleri için kendi içlerinden de dahi olsa bu sınırın dışına çıkanlara potansiyel düşman muamelesi yapmalarına da şaşmamak lazım.

Murat Şenkul yalnız değildir. Onu halk seçmiştir ve görev süresi boyunca doğru işlere imza attığı sürece halkın desteği kendisi ile devam edecektir.

Solcu Faşistlerin son kurbanı olmuştur Murat Şenkul Başkan. Bir sonraki saldırıya kadar “Kırmızı Karıncalar” şimdilik sessiz kalacaklar ve ilk fırsatını bulduklarında yeniden ortaya çıkacaklardır.

Bundan emin olabilirisiniz.

Toplumu geren, ırkçılık üzerinden siyaset yapıp, bundan beslenen ve karşısındakileri yok etmeye kalkacak kadar ileri giden Kırmızı Karıncalar, sadece doğaya değil, bulundukları her ortama zarar verdiklerini unutmayalım.

Kırmızı Karıncalar, çok tehlikelidirler. Küçük olmalarına karşın son derece agresiflerdir ve tüm karıncalar arasında en saldırgan türlerden biri olarak görülürler. Karşısındaki kurbanlarına “koordine” bir şekilde saldırmaları en belirleyici özellikleridir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar