Turizm Bakanlığı

Kıbrıs Türk Haber

Alihan Pehlivan

Alihan Pehlivan

Mail: alihan@kibristurk.com

UBP’de faturayı kim ödeyecek?

Yerel seçimlere artık üç aydan buyana az bir zaman kaldı. Ana muhalefet pek çok yerde adayını belirledi ve çalışmaya başladı. Ancak iktidarın büyük ortağı konumundaki UBP’de hala daha adayların nasıl belirleneceği tartışılıyor.

Eskiler ne güzel söylemiş “atı alan Üsküdar’ı geçti” diye. UBP henüz adaylarını hangi metotla belirleyeceğini düşüne dursun CTP hemen her gece bir bölgede adayları ile tanıtımlar organize ediyor.

Seçimlere üç aydan az bir süre kalmasına karşın UBP henüz adaylarını ilan edemiyor. Öyle ki bazı yerlerde ilçe yönetimlerine bazı yerlerde de anket şirketlerine adayların belirlenmesi için başvurmayı tartışıyor.

Pek çok yerde UBP’nin birden çok aday adayı var. Ve hepsi bu sürecin artık bir an önce neticelenmesini istiyor. Ancak bu gidişle kırmadan dökmeden bu pek mümkün olacak gibi de gözükmüyor.

Örneğin Beyarmudu Belediyesinde İlker Edip yeniden aday olmak isterken partinin içinden Bülent Bebek bende adayım diyor. Eğer parti beni aday çıkartmazsa bağımsız aday olacağını söylüyor.

Yıllardır UBP’nin elinde olan Beyarmudu belki de sırf bu iki başlılık nedeni ile el değiştirecek,

Örneği Beyarmudu için verdik ama neredeyse tüm ilçelerde durum farksız. Hemen her yerde aday adayları arasında çok ciddi sürtüşmeler yaşanıyor.  Ve Genel Merkez bu durumu sadece uzaktan seyrediyor.

İyi de bu gidişle UBP yerel seçimlerden nasıl zafer ile çıkacak? Bence zafer ile çıkması çok zor bir ihtimal. Hatta ilk kez tarihinde 5’in altına düşmesi kaçınılmaz gibi.

Bu durumda UBP’liler faturayı kime kesecekler?

Genel Başkan Faiz Sucuoğlu’na mı yoksa Başbakan Ünal Üstel’e mi?

20 yıldan bu yana UBP’nin içindeyim. Neler gördüm neler. Kurultaylar, bölünmeler ve daha fazlası…

Ancak bu gidişat UBP’yi hiçte iyi bir yere götürmediğini çok net olarak söyleyebilirim.  Bugün sesini çıkartmayan Bakanlar ve vekiller yarın durum çok geç olunca bakalım seslerini çıkartabilecekler mi?

MESAJLAR

Zeki ÇELER: Gençlerden kurulu bir ekip ile Girne’de seçim çalışmalarına hız verdiğiniz gözlemleniyor. Bu arada henüz partinizden veya diğer partilerden bir destek görmedik size.

Faiz SUCUOĞLU: Kurultay ile geldim kurultay ile giderim diyorsunuz ama yerel seçim sonuçları bazı şeyleri değiştirebilir. Tıpkı 2013 erken genel seçimleri gibi.

Tufan ERHÜRMAN: Adaylarınızı önceden ilan edince hep parti içinde yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçtiniz hem de açıkladığınız adaylar ile partinizi bir iki adım öne taşımayı bildiniz. İyi strateji doğrusu.

Mehmet EZİÇ: Dün ülkenin önce gelen kelli felli iş adamlarına Girne’de sizin mekanda bir yemek organize etmişsiniz. Hayırdır, seçimler öncesi neyin toplantısıydı bu?

Tözün TUNALI: Son günlerde sizi sürekli Turizm Bakanlığında görüyorlarmış. Yoksa bakanlık koordinatörlüğü görevine mi getirileceksiniz? Neyse bizden sır çıkmaz, şimdilik kimseye bir şey demeyeceğiz.

Erhan ARIKLI: Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı bu akşam Ada’ya geliyor. Pek çok konunun masada olacağını biliyoruz ama öncelikle 15 Kasım’a yetişmesi planlanan projeler olacakmış.

Muhittin ÖZSAĞLAM: Dün akşam Dilekkaya’da UBP örgüt başkanları ve muhtarlarına bir yemek organize etmişsiniz ve yemeğe 300 kişi civarında bir katılım olmuş. Eh artık adaylığınız hayırlı olsun diyelim mi?

Hüseyin PAŞA: KIBTEK Yönetim Kurulu Başkanlığınız hayırlı olsun. Bu konularda tecrübeli birisi olarak şimdi herkesin gözü üzerinizde olacak. bence kamuoyuna doyurucu bilgi vererek işe başlayabilirsiniz.

Halil TALAYKURT: Başbakanlık Denetleme Kurulu olarak son bir iki haftadır çok önemli bir dosya üzerine mesai harcadığınızı öğrendik. Bakalım bu araştırma sonuçlanınca kamuoyuna nasıl bir bilgi vereceksiniz?

Fikri ATAOĞLU: Pazar günü yapılacak olan DP kurultayında nisap sorunu olabilir. Zira o kadar çok mükerrer üye yapılmış ki bunları bulup oraya getirebilmek büyük marifet ister doğrusu.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar